Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Blíží se parlamentní volby.

osobačasvýrok
lolka 3. 6. 2006 19:34:27
no a jak to dopadlo? strany se vymění a ..škatulata,škatulata a jedeme dál
Milan 2. 6. 2006 17:31:25
doufám že to nedopadne tak jak to zatím vychází v Anketě na Jaroforu - celkem zatím 171 hlasů.
Miloš Borůvka 2. 6. 2006 17:11:20
Paní lolko. Máte stále alespoň v nouzi dvě možnosti, jak se rozhodnout. Měla byste se řídit tím, zda Vám předchozí doba vyhovala a nebo ne. Ono se toho opravdu až tak moc nezmění i když jsou tu proklamace toho největšího kalibru. A z obou soupeřících, alespoň podle médií, stran. Po volbách se vše opět uklidní a budeme slyšet, že předvolební návrhy budou splněny, ale vše musí projít určitým diskuzním či projednávacím časem. Nikdy to jinak nebylo a zatím ani nebude.
lolka 2. 6. 2006 16:04:57
a já znovu píšu...proč vlastně jít k volbám?????
Milan 2. 6. 2006 15:23:21
Také bych raději volil stranu, která by byla nezkompromitovaná a jejiž lídři byli morálně na výši. Jenže momentálně u nás žádná taková strana neexistuje. Protože soukromě podnikám volit ČSSD by pro mě byla totálni katastrofa. Pro mě to je jasná volba - Chci změnu. Nedělám si falešné naděje ale ani moc nevěřím, že se toho zase tolik změní. Nakonec jsou lidé, kteří se neštítí ničeho a ani demokratické volby jim nezabrání v tom, aby se politicky prosadili. Máme s tím v Jaroměři své zkušenosti.
Miloš Borůvka 2. 6. 2006 12:59:55
Omlouvám se. Můj poslední příspěvek patřil Igorovi Daxnerovýmu.
Miloš Borůvka 2. 6. 2006 12:58:59
S Tvým názorem vcelku souhlasím. Neumím provnat, jak výrazně se o změny drsnějším způsobem kdekoliv na světě pokusily obě strany, natož v kontextu s dlouhodými dějinami, kde byly změny zaštiťovány náboženstvím. V každém typu lze nalézt něco špatného až hrozného, něco dobrého až vynikajícího. Neberu nikomu volbu jakékoliv strany a ani bych si to nedovolil. Jen jsem poznamenal, že by bylo vhodnější dát na stůl nějaká témata, o kterých se dá diskutovat a ne pouze střílet určitými frázemi, které tu jsou na denním pořádku předvolebního boje. To, že by bylo rozhodně nejlepší zapomenout na nějakou stranickost minimálně mezi volbami, jak se to někdy stává v obecních zastupitelstvech, je i mým názorem. Je fakt, že se tu ještě, u nás naštěstí i na neštěstí, nepodařilo nastavit vládu jedné strany, ale stav stojedničkové převahy je také dost omezující. Uvidíme po těchto volbách, ale nepředpokládám, že to bude nějak odlišné od předešlých, i když nevylučuji určitou změnu. Měj se fajn.
take volic 2. 6. 2006 07:50:22
Premiér řekl,volba ODS by znamenala jen návrat tam,odkud jsme se dlouho dostávali.Byla by to nenahraditelná ztráta,protože není čas ani prostředky na pokusy a plány.Je třeba myslet na lidi a já si nemůžu pomoct,ale to je to poslední, o co jsem cítil,že Topolánkovi jde.Nechci podpis Baroše,nejsem malé dítě,nechci žádnou smlouvu s voliči.Já chci fér hru a tu ODS nehraje ani omylem......Mimochodem pane Daxner co má co dělat vysoký státní zaměstnanec na demonstraci nofašistů s celou rodinou???
igor daxner 1. 6. 2006 14:43:13
Pro Miloše: Hlavní argument v moji zprávě byl obsažen v 1. polovině moji zprávy. Tzn. upozornění na server idnes, který uveřejnil zprávu Jaroslava Kmenta. To co se v ní říká je dle mého názoru dost silný argument pro to, aby si volič rozmyslel komu dá svůj hlas. Pro všechny: Mimochodem víte jaký je rozdíl mezi komunisty a socialisty, dle výuky dějin MDH a KSČ na vysokých školách před rokem 89? Pouze v tom, že KS uznává ozbrojený boj pro prosazení svých ideálů!!! V praxi to znamenalo u nás třeba ozbrojené milice a ve světě podporu tzv. osvobozujícího boje. Jinak KS vznikly na ideových základech sociálně demokratických stran, které tady byly poněkud dříve než KS, ale podle některých tehdejších bojovných hlav neměly ty správné grády. Takže rovnítko ČSSD=KSČM je zcela na místě, hlavně, když se teorie aplikuje na českou praxi. Navíc zde připomínám mlácení na Czechteku, Kateřinu Jacques atd.. Dnes máme tuším 24 stran registrovaných k volbám 2006. Každý z nich říká trochu něco jiného, ale o tom to je. Zachovat rozmanitost. Každý jsme nějaký. Každý budeme volit někoho jiného. Mě se ta rozmanitost a možnost výběru líbí. Někdy je však těžké se dohodnout. A bez dohody to nejde. Vznikají však poněkud kuriózní situace, přičemž někteří lidé skřípou více či méně zuby. Rozdělení na pravici a levici je možná lepší v té chvíli zapomenout. Alespoň v tom systému - parlamentní demokracii, který je u nás zakotven v ústavě. A to se týká i našeho zastupitelstva. Druhou možností je vymyslet nějaký lepší systém a prosadit ho do života, pokud možno ne revolucí. Vládu jedné strany jsme tady už měli.
volic 31. 5. 2006 21:42:28
hosi hosi posloucham ted Paroubka z Topolankem a kdyz Mirek rekl celymu narodu, ze podpori cikany ve studiu na vysokych skolach a tim, ze jim da sanci.. tak prosimpekne prome to znamena to same jako kdyz Klepsa dava cikanum v Jaraku byty /drazbou najemneho/ i kdyz vi, ze je to podvod jde opravdu jen o hlasy volicu a v tom pripade se domnivam ze to ODS opravdu degraduje na ubozaky, kteri potrebuji uplne vsechny hlasy a to za !kazdou cenu!
Miroslav Fassati 31. 5. 2006 20:57:43
pro Miloše: víš, tohle není obhajoba pravicových názorů, to je jen veřejný projev postoje k těmto volbám. A přežíváme (= podnikáme ) docela úspěšně hlavně proto, protože makáme min. deset hodin denně ... hlavně na daně a např na platy politiků...
lolka 31. 5. 2006 19:13:49
no to je fakt. A´t je to Petr nebo Pavel,výsledek v parlamentu je nulový. Zákony se schvalují,potom se zjistí,že je to nesmysl a musí se novelizovat a pořád dokolečka dokola. A normální obyčejný občan na to doplatí jako vždycky.
Miloš Borůvka 31. 5. 2006 13:50:51
Mirku a Igore. Zdá se vám, že lepení papírů na plagáty a nějaké jakoby divné koukání pana Paroubka z plagátů je tou pravou obhajobou pravickových názorů? No nevím. Od Vás dvou mě to nějak nesedí, protože vím, že jste vcelku rozumní, podnikáte, a nemyslím, že nějak špatně, i za této doby, kdy je u vesla koalice současná. Měli byste ale přesvědčit lidi netrozhodné nějakými zcela silnými argumenty, protože vystupování některých představitelů ODS se vyrovná vystupování pana Paroubka. A tak se určité argumenty zcela zastírají. Mějte se fajn.
igor daxner 31. 5. 2006 13:35:24
Doporučuji všem nerozhodnutým k přečtení článek od Jaroslava Kmenta " Kubiceho zpráva odhaluje 'šibaly' z ČSSD " na serveru iDnes ( server MF DNES: www.idnes.cz ). Nemyslím, že by bylo vhodné v této situaci nejít volit. Kubice Nevypadá jako zkorumpovaný policajt, zato Paroubek na bilboardu nějak divně kouká, jakoby nás lidi přehlížel. Neuděláme s tím něco?
Miroslav Fassati 29. 5. 2006 20:32:39
kdo se bojí.... sere v síni..... pardon
starší >
strana 1 z 3


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL