Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Výsledky krajských voleb

osobačasvýrok
. 5. 11. 2008 07:15:30
pro Otto Salač : hmm ale ten fyz. vzhled to na 100 % neni...co treba ty povidacky tipu Winston Churchill a ja.....to je druh zabavy, mast lidi?
Otto Salač 3. 11. 2008 09:54:12
To . : To abych snad šel na plastiku obličeje, já teda Drymla vůbec nemusím :-)))
Občan 3. 11. 2008 08:11:10
Dva se perou a třetí se směje za bukem, tím myslím, že ODS a ČSSD se budou prát, a jak tady pan Salač říká, že krachne hodně firem, tak to už začalo (viz sklárny) a to si myslím nahraje komunistům.
. 3. 11. 2008 08:10:02
pro Otto Salač : v necem je vam ten senator Dryml podobnej, ale porad nevim v cem???
Otto Salač 2. 11. 2008 20:15:52
Ad 1. Vašeho dotatu: volební výsledek SDŽ byl očekávatelný, protože se jedná o novou stranu - stáří asi 1 rok. Já nejsem členem této, ani žádné jiné strany. V kraji to bylo 0,81%, v Jaroměři více jak 2%, což je dobré na to, že jsme nedělali prakticky žádnou volební kampaň. Je to především o penězích, které mají strany ve svých pokladnách, tahle strana má velkou 0, takže žádná placená reklama a kampaň. Samozřejmě parlamentní strany se státními příspěvky z peněz daňových poplatníků si mohou dovolit vynaložit zhruba 5Kč na každého registrovaného voliče. To jsou potom miliony korun a tím se dají lidé pěkně reklamou "masírovat". Samozřejmě SDŽ nemá šanci v takové konkurenci uspět, a to ani za rok ve volbách do EU, nebo později do Parlamentu. Jedinou šanci uspět mají malé strany v komunálních volbách. Takže souhrnně řečeno, nebyl jsem překvapen ani zklamán výsledkem. Ad 2. Vašeho dotazu: krajské volby byl plebiscit mezi ČSSD a ODS a lidé také tak volili. Ve volební kampani bylo u těchto stran minimum krajské problematiky, slibovaly se hory-doly, jako třeba dětské přídavky u ČSSD. To nemá s krajem nic společného. V minulých komunálních volbách na letácích distribuovaných ČSSD se slibovalo zvýšení důchodů - opět blbost a lidé zase naletěli. ODS "dojela" na to, že obrazně řečeno vyměnila ze svého názvu pojem "Občanská ..." za "Elitářská ...". Lidem by nevadilo, že mají platit u lékaře 30Kč, ale vadí jim, že to nejde do pokladen zdravotních pojišťoven, ale do kapes doktorů, to samé platí i o platbách za recepty, atd. Každý chápe, že je nutné utahovat opasek, ale nechápe, že se bere nejchudším z nejchudších - třeba invalidům, ale peníze v miliardách se mají vyplácet za kiksy politiků v arbitrážích (např. krevní plasma,..), nebo jsou na válku v Afganistánu. Lidem vadí, že miliardáři na daních maji získy, ale obyčejný člověk jen ztráty. Podle mého názoru, pokud ODS nevymění ministry Langra, Julinka, Nečase a další, pokud se nevrátí ke svým kořenům daným pojmem "Občanská", tak nemá šanci se vzpamatovat. Konec letošního roku a příští rok bude dle mého názoru velmi kritický, protože hospodářská krize nemine ani ČR a tvrdě dopadne. Očekává se třeba bankrot více jak 2000 tuzemských firem. A to bude husté. Lidovci "pročunkovali" celý svůj politický kapitál a nemají již co lidem nabídnout. Podle mne tato strana propadne i v dalších volbách. Zeleným se podařilo u lidí prohospodařit jejich kredit a rovněž se již dle mého úsudku nevzpamatují. Teď bude zajímavé, kdy ČSSD splní svoje volební sliby, očekával bych, že od příštího roku by se již nemělo platit v krajských zdravotnických zařízeních 30Kč, že do roka bude pro každé dítě dostupná školka, atd. Uvidíme, pokud nebudou svoje sliby rychle plnit, rychle se obrátí voličská přízeň v nenávist. Lidi nemají rádi, když jim politici lžou. Obecně řečeno, ODS je nyni na dně a může již jen stoupat, ČSSD je na maximálním vrcholu a může již jen klesat. Takže třeba volby do EU za rok mohou být zcela v obráceném poměru sil.
bla 1. 11. 2008 14:03:01
Tož pane Salači. Co říkáte volebním výsledkům své strany SDŽ a výsledkům těch ostatních?
strana 1 z 1


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL