Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Co děláme, udělali jsme a chceme udělat pro svoje město? (od návštěvníka stránek)

osobačasvýrok
Ing. Pavel Trebichavský 22. 1. 2002 10:36:31
Nerad se míchám do diskuse pánů Plecháče a Jelínka, ale nenarazil jsem na diskuzi věnovanou výhradně tématu odpadů. Ačkoliv bych mohl pana Plecháče upozornit, že si trochu odporuje, když na jedné straně hovoří o lidech, kteří jen chodí k volbám, platí daně, kritizují a sami nic nedělají a na druhé píše, že se mu zákon nelíbí, ale prostě je a s tím nic nenaděláme, mohl bych diskutovat o petičním právu, apelacích na své zástupce na obecní i parlamentní úrovni a o tom, jakou šanci takové aktivitě u nás připisuji, neučiním tak, protože asi také zapadnu do početné skupiny lidí, kteří si o systému, který nový zákon a na něm stojící vyhláška zavádějí, myslí své, ale zároveň jsou přesvědčeni, že ani vagón petičních archů nepomůže. Píši tento příspěvek z jiného důvodu. Vyhláška vstupuje v platnost od 1.1.2002 a od stejného termínu platí i letošní svozový kalendář firmy Rund, který již většina z nás má doma. V tomto svozovém kalendáři jsou uvedeny jak týdny, tak dny, ve kterých bude svoz prováděn. Bohužel jsem opět svědkem situace z předchozích let, kdy jsem si navýšil částku za svoz odpadu opakovanými telefonáty a návštěvou firmy pověřené svozem odpadu kvůli nedodržování termínů, což mi působilo problémy obzvláště v době stavebních prací. Jestliže je dnem svozu odpadu pátek (kdysi bývalo dobrým zvykem, že šlo o ranní hodiny) a ulice je ozdobena popelnicemi od čtvrtka večer do pondělí ráno, říkám si: je to sice dražší, ale zato méně spolehlivé. Nerad bych si tímto příspěvkem kohokoliv poštval proti sobě, ale v domě nás je šest a tak i když odpad třídíme, je popelnice za týden plná po okraj. Jestliže se svoz o několik dnů opozdí, nezbývá, než "pytlovat". Město by mělo ve vyhlášce pamatovat i na kontrolu svozu a případné sankce.
Ivo Plecháč 22. 1. 2002 10:08:43
Souhlasím s vámi, že kontejnerů na tříděný odpad je v našem městě dosud nedostatek. Nechá se k nim ale dojít. Víc mi vadí neexistence separačního dvora, který je město povinno zřídit. Argumentace pracovníků je ta, že separační dvůr máme na Novém Plese (už vidím babičku jak tam jede s kárkou z Růžovky) a tím, že jsou přistavovány velkoobjemové kontejnery na svozová místa - ale toto platí jen od dubna do října (myslím) a kdo si má pořád pamatovat, kdy zrovna budou u nás, když něco potřebuju vyhodit zrovna teď.
Ivo Plecháč 22. 1. 2002 10:04:38
Nechci se vůbec zastávat firmy Rund, ale myslím, že velkoobjemové kontejnery na sídlištích jsou sváženy 2x týdně.
Ivo Plecháč 22. 1. 2002 10:04:04
Omlouvám se za podobný text, který jsem už psal, ale při otevření této rubriky se mi zobrazil jen první příspěvek, až po odeslání dalšího na mě vykoukly i další...
Ivo Plecháč 22. 1. 2002 10:00:48
Vážený pane inženýre. Nový zákon o odpadech se mi nelíbí o moc víc než vám a ostatní občanům, ale prostě je. S tím nic nenaděláme. Pokud vám v zimním období nestačí dvoutýdenní svoz budete si muset pořídit další popelnici anebo... Začněte třídit odpady, tak jako to děláme my doma. U nás v době je šest domácností. Máme pět popelnic, v některých bytech ještě topí uhlím a nepozoruji, že bychom nám současný systém svozu vadil. Ale manželka většinu odpadu, který tvoří plasty nosí na sídliště do konterjneru na tříděný odpad, který sváží firma vždy když je plný (nebo by alespoň měla). Zkuste to taky tak. Myslím, že otázka "Co radnice dělá pro občany" je dost naivní a dětská. Úplně stejně by mohla znít opačně. Co občané dělají pro město? A třeba i vy tím, že netřídíte odpad, tak kvůli vám ti kteří ho třídí platí vyšší poplatky než by bylo nutné. Jen tak dále....
Ing. Rostislav Jelínek 22. 1. 2002 07:19:32
Pane Plecháči nechtěl jsem být zatažen do diskuse o svozu a třídění odpadů a rozhodně ne na www.stránkách. Uvedený zákon je dobrý, ale transformace na podmínky našeho města se nepodařila. Jak uvádíte tzv. popelnice rozhodně stačí, ale nestačí 14 denní svoz pro sídliště. To je realita, kterou uvidíte již v březnu. Nesouhlasím ani s vaším tvrzením, že kontejnery na tříděný odpad jsou na sídlištích. Příkladem je ulice 17. listopadu a okolní. Ještě mě prozraďte, jak se provádí deponování tříděného odpadu 14 dní v panelákovém bytě. Není jednodušší vybavit postupně sídliště a obytné domy kontejnery (1100l) na separovaný odpad? Zákon je minimálně půl roku k dispozici a to je dostatečně dlouhá doba k přípravě. Přiznám se kritizuji a oprávněně, protože všude jsou nedotažené věci a nikoho to nezajímá, protože by vybočil z řady (provedl by rozhodnutí) a mohl by přijít o teplé místo.
Ivo Plecháč 17. 1. 2002 11:19:28
Vážený kolego. I když mi nový zákon i vyhláška o odpadech také hýbe řádně žlučí, trochu nechápu vaše rozhořčení. Myslím, že běžné čtyřčlenné rodině vyvážení popelnice 1x za 14 dní bohatě stačí. Musí ale třídit odpad a plasty, které tvoří zajisté minimálně jeho polovino ukládat do kontejnerů na tříděný odpad, který bude nadále vyvážen dle potřeby - po jejich naplnění. V intervalech se vyváží pouze velkoobjemové kontejnery, které jsou vždy pravidelně přistaveny na svozových místech. Kontejnery na tříděný odpad, které nyní známe především ze sídlišť tam také zůstanou. A vaše otázka když ji převrátím - "že by občané neměli nic dělat pro své město a jen jít jednou za čtyři roky k volbám a platit daně - to jste mě pěkně dopálil. Promiňte ale lidi, kteří sami nic nedělají a jen umí kritizovat, těch si vážit nemohu. Věřím, že vy mězi ně nepatříte. Přeji pěkný den.
Ing. Rostislav Jelínek 17. 1. 2002 10:44:38
Text otázky by měl znít "Co udělá radnice pro nás občany? Za naše daně a nově poplatky by měl určitě být svoz odpadků jedenkrát za týden. Zákon 185/2001 převádí vše na obec a rozhodnutí, že část roku bude svoz po 14 dnech viz svozový kalendář firmy Rund a dále že tříděný odpad bude vyvážen v tom samém intervalu je skutečně rozhodnutí od zeleného stolu. Jen tak dále, dámy a pánové na radnici.
strana 1 z 1


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL