Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Nově otevřené divadlo

osobačasvýrok
Lenka H. 14. 11. 2003 20:53:35
Dneska jsem poprvé zabrousila na jaroforum a dočetla jsem se něco o Flashi. Chěla bych poděkovat za tak hezký slova za sebe i za tanečnice a tanečníky. To se tak často neslyší. Jsem ráda, že se vám to líbilo, ale nevím, jestli by bylo vůbec realizovatelný dělat takovýhle program každou sezónu. Přesto, díky moc. A souhlasím s tou diskusí o fongování Kulturního střediska Jaroměř.
Jindra Marvanová 23. 10. 2003 19:53:55
Některé členky Flashe znám osobně a vím, kolik tanci dávají času a nadšení... Ty holky tancujou dobře a tancovat chtějí, i pro nezasvěceného pozorovatele musí být divné, proč nemívají v Jaroměři vystoupení minimálně každou sezonu. Za 10 let působení druhé vystoupení v jaroměřském divadle... Návrh pro Vrat. Čermáka ml.: co takhle otevřít diskusi k tomu, jak funguje Kulturní středisko v Jaroměři?
katcha 17. 10. 2003 12:35:51
Ja tam byla dopoledne a bylo to SSSSSSSTTTTTRAASSNNNEEEE KKKKRRRAAAASSSSNNNNYYYY!!!!! Nemam slov k tomu, jak to bylo profesionalni, pusobivy, nadherny..... A souhlasim s Gandalfem, ze Flash potrebuje zviditelnit, protoze sbira ceny a v Jaromeri je moc lidi nezna (aspon se neperu o vstupenky :-)) Vecer jdu znova a nejen ja.. tak tam vsichni prijdte!!!
gandalf 13. 10. 2003 10:44:58
Chtela bych pozvat vsecicky lidi, co se alespon trosku zajimaj o kulturni deni v Jaromeri na celovecerni predstaveni tanecni skupiny Flash pod nazvem Vzduch, co dycham, ktere se bude konat v divadle dne 17. 10. (cili tento patek) od 19:00. Flash neni v podvedomi Jaromeraku zas az tak znamy i kdyz si z ruznych soutezich tanecnich soutezi privezl velmi vysoke ohodnoceni. Timto by se skupina chtela jiz podruhe trosku zviditelnit a hlavne na sebe upozornit jaromerske obyvatelstvo. Takze pridte podporit Flash a me nezbyva nic jineho nez se na Vas tesit.
Jindra Marvanová 10. 10. 2003 22:14:26
Kolem jaroměřské kultury se (s přestávkou MD) motám asitak 20 let, divadlo jsem si chtěla při dnu otevřených dveří prohlédnout. Bohužel to nevyšlo a doufám, že den otevřených dveří se bude pro velký zájem opakovat. Viděla jsem po povodních opravený suterén, tenkrát se o finančních nákladech nemluvilo, nebo jsem neměla možnost se k této informaci dostat. Z nynější podoby divadla jsem viděla jen vstupní prostory a malý sál. Ale jako bývalá členka loutkoherecké skupiny BODI, jako bývalé "křoví" divadelního souboru Vrchlický a nyní i jako členka pěveckého sboru Jaromír říkám - Zaplaťpánbůh (díky, pane starosto), že je divadlo opravené, že mají umělci (nejen místní), vhodné zázemí pro svou činnost. Nejen prací živ je člověk...
jacob 7. 10. 2003 10:42:39
vzkaz pro Martinu S. - moc te miluju
Paolo 25. 9. 2003 18:16:07
A co se tu vlastně chystalo s Diablem? Pan Holec to tu nějak nadhodil, ale já tak nějak o ničem nevím:-(
Vratislav Čermák, ml. 23. 9. 2003 10:20:26
Já sice nemám dostatečné informace o tom kolik divadlo stálo, ani kolik tak běžně opravy divadel stávají, ale na druhou stranu jsem měl možnost si divadlo kompletně prolézt a vidět, co všehno se opravovalo a jak. Člověk, který přijde do divadla vidí jen sál, jeviště, chodbu, šatnu, ... Při opravě byla ale celá stavba doslova sešroubována dohromady, bylo zrekonstruováno celé zázemí, šatny, prostory v suterénu, vyměněna technika, opravena celá restaurace, samozřejmě včetně kuchyně podle současných přísných norem. Myslím, že nešlo jen o opravu zchátralého objektu, ale také objektu a vybavení, které bylo postiženo povodněmi.
Josef Holec 23. 9. 2003 08:03:13
Váš názor Newboyi, Vám nikdo asi nevezme. Je to pocit subjektivní. Podobně jako můj na cenu "Lamborgini Diablo" (cca 10x vyšší oproti ceně obvyklé běžného seriového sportovního vozu). Divadlo je však (nejen historický) originál a cena jeho GO je jen zlomkem ceny pořízení divadla nového s podobnými užitnými vlastnostmi...To že některé jednotlivosti neodpovídají místním kriteriím nelze přece ale paušalizovat jako přemrštěnost celkové realizace GO. Myslím, že ze strany Města se provedlo (od počátku roku 2003) maximum proto, abychom za "běžně peněz měli i hodně muziky" a neopravovali divadlo třeba 10 let.
Newboy 22. 9. 2003 21:52:13
p. Holec - Ale pokud píšete, že je to běžný průměr, tak ale možná v úpravách a rekonstrukcích, ale cena za tuto krásu je podle mě přemrštěná (a nemám namysli, zda to je pro naše městečko hodně, či málo peněz).
Josef Holec 22. 9. 2003 18:04:46
Ano Paolo, pokladna není přeplněna... Oprava divadla se plánovala okamžitě po povodni a po odkupu z vlastnictví Sokolů. Byla to priorita, údajně, i minulého vedení. Bohužel, a de facto, bylo však jeho prioritou "Lamborgini". Na to t.č. doplácíme např. reklamacemi střechy a fasády divadla. To potvrzuje pořekadlo našich babiček "nejsem tak bohatá, abych pořizovala levné věci".... jak níže uvádím- jde O BĚŽNÝ PRŮMĚR a to i cenově (a u tohoto druhu zakázek)!!! Jestliže z okruhu regionálních firem teď zaznívá: "pořídíli bychom to levněji" je otázkou, proč se tyto firmy o lukrativní zakázku města nezajímaly?! Možná m.j. proto, že by tam splácaly 5. přes 9. a jaroměřská veřejnost by asi neměla výluku jen necelou 1 sezonu...Musím i tu zopakovat to, co jsem řekl (nejen) Ing. Jelínkové na ZM: kdyby tu skutečně existovala od povodní PRIORITA DIVADLO, mohla být GO dávno hotová KOMPLET (tedy i levněji).... možná by přišel čas obstarat i kvalitní (finančně dostupný) sportovní vůz... ale o tom třeba příště a z povolanějších úst
Paolo 22. 9. 2003 16:06:45
Pane Holec, nemám sice nijak podrobné informace, ale asi nebudu daleko od pravdy, když si tipnu, že jaroměřská pokladna není zrovna přeplněna. Takže je podle mně velice podstatné kolik celá ta sranda stála. Je jednoznačně dobře, že se divadlo opravilo, o tom se nehádám. Ale jestli to šlo pořídit levněji, tak bych si já osobně netroufl říci něco ve smyslu "stálo to sice více než muselo, ale hlavně že to máme (a na ty prachy zapoměňme?)...". Nicméně je fajn, že máme opravené divadlo - a když už je to hotovo ... :-)
Josef Holec 22. 9. 2003 09:50:04
Neviděl bych to až tak černě (zlatě:-)) Newboyi...Pravdou je, že je to jakýsi „Superb“ mezi „Fabiemi“ jaroměřských investic. Na poměry místních firem cena možná neobvyklá. Ovšem z pohledu republikových (+ nutných evropských norem) je to běžný průměr. Myslím, že podstatnější je ale skutečnost, že tuto prostornou a kvalitně vybavenou „limuzínu“ využije daleko víc Jaroměřáků, než například dříve plánované pořízení, na dluh, sportovního „Lamborgini Diablo“…:-)
Newboy 21. 9. 2003 21:04:16
Divadlo je opravdu krásně opravené (alespoň zatím zevnitř), ale nemyslíte si, že za ty prachy co to stálo, že by mělo být "ze zlata"???
Josef Holec 15. 9. 2003 06:39:22
Chtěl bych poděkovat jaroměřské veřejnosti, která svůj zájem projevovala i při nedělním Dnu otevřených dveří. Ohlasy, a fronta až k cukrárně do pozdních odpoledních hodin, byly příjemnou satisfakcí všem zúčastněným za problémy které GO (interiéru) divadla doprovázely.
strana 1 z 1


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL