Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Co je největší problém Josefova a jak byste jej řešili?

osobačasvýrok
pepe 20. 9. 2005 17:01:09
Souhlasím s názory ostatních na problematiku Josefova a jejich tmavých obyvatel.Už by se snad s tím mělo začít něco dělat.Docela nás to unavuje, jak se chovají a jaký dělají nepořádek.Měli by dostat nějakou pořádnou práci s přísným dohledem.
občanka 5. 9. 2005 07:16:19
To Raptor: Ano, policii si nevyberu....:-( Vybírejme tedy alespoň to/ toho/ , co / koho / můžeme......
Raptor 2. 9. 2005 14:25:49
občanka:Ale to si nevybereš.Lidi se ze začátku přetvařujou,jen aby se dostali na místo, po kterém touží.Když tam jsou, tak se z nich stanou jiní lidé.A problém s romskou menšinou?Na co je jaroměřská policie?Daňové poplatníky tato instituce stojí dost financí.Na to, že když občan požádá o pomoc policii a ta tam přijede někde za 2hodiny nebo vůbec............?!?!?!?Jsem pro stejná práva a pro stejné povinnosti.
co na to policie 2. 9. 2005 10:01:22
policie na to nic. Oni ještě nemají internet. Vždyť ješte používají jednodatlové psací stroje.
Karel 30. 8. 2005 12:32:36
Za největší současný problém Josefova považuji to, že při rekonstrukci silnice nebyl ponechán schůdný pás alespoň pro pěší. Není možné se dostat, bez nepezpečí úrazu, do obchodů ani k lékaři. Firma provádějící rekonstrukci sice deklarovala práci v prodloužených směnách, ale při občasných pochůzkách po Josefově v časných odpoledních hodinách (např. včera v 15.00) nebyla na staveništi ani noha.
občanka 30. 8. 2005 09:17:42
A pokud bude nové samozvané vedení radnice se samozvaným starostou podporovat romskou menšinu v našem městě tak, jak podporuje - namátkou hřiště pro romské děti u nemocnice, renovace bytů - nové koupelny - bez ohledu na dlužné nájemné!!!! - tak nevím, nevím.....
občanka 30. 8. 2005 08:41:22
Aby se neobjevil žádný nový "Klepsa" - to nikdo nezaručí... Stále se najdou lidé, kteří se neštítí ničeho a za svým /soukromým!! / cílem jdou třeba přes mrtvoly, bez ohledu na cokoliv.... A je jen na nás, na nás všech občanech města, abychom si příště vybrali ty, kterým opravdu dáme důvěru, známe je a můžeme jim věřit...
pořád dokola 29. 8. 2005 17:49:08
To je sice hezký, řešit to volbami a zvolit takovou radnici,která by nám sem ty Romy nestěhovala, ale není to tak dlouho , co jsme si radnici sami zvolili a najednou tam jsou lidé kteří se tam dostali způsobem který se na těchto stránkách již dlouhou dobu řeší. Půjdete tedy k volbám zase, a zase jim budete bezhlavě věřit? Kdo nám zaručí, že se za rok neobjeví zas nejaký pan Kl........?
Kn 26. 8. 2005 22:51:23
Pokusím se o jednu z možných doslovných odpovědí na otázku formulovanou v titulu diskuse: Za největší problém Josefova považuji to, že státní a městské orgány, a dokonce i škola, tolerují u některých (v řadě případů i romských) obyvatel města projevy na hranici zákonnosti nebo za touto hranicí (což logicky a legitimně vyvolává rozhořčení obyvatel „ukázněných”, rozhořčení, které však nesměřuje k netečným a nefunkčním orgánům, kam by směřovat mělo, nýbrž obrací se - zdaleka ne vždy oprávněně - proti romským obyvatelům, jichž je tu soustředěno více, než bývá ve městech obvyklé). Řešil bych to při volbách a zvolil bych takovou radnici, která předloží srozumitelnou, přijatelnou a reálnou představu o tom, jak proti liknavosti a bezzubosti státních a městských orgánů účinně zakročit. (Omlouvám se za poněkud těžký jazyk těchto dvou vět, ale chtěl jsem být co nejrigoróznější.)
co na to Policie 25. 8. 2005 13:27:08
Co nějací kluci? Půlka Jaroměře ví, že v černý Hondě se vozej kluci z rodiny Suchých (Sucháči), s bandou jejich malejch kámošů. Dyž Vám ale tyhle smradi vyhrožujou v noci pistolí (a to možná i nenabitou) tak to není příjemný pocit. Dalším adeptem na postih je panáček z rodiny Škodových. Frajer nemá řidičák, ale směle ovládá svou(možná) modrou Škodu 120, bez technické kontroly. Mimo jiné při výjezdu ze svého trvalého bydliště v Lidické 9, nezvládá užívat pravidlo pravé ruky. Takže pozor!!!! Ale jinak to jsou jistě hodní hoši, kteří si jen nemají kde jinde hrát.
Meke 23. 8. 2005 23:06:19
Tak si tak brouzdám po netu a na http://www.dzeno.cz/?c_id=8003 narazím na článek, kde nám pan Klepsa osvětluje jeden z důvodů k výstavbě dětského hřistě u nemocnice pro rómské, či snad cikánské (aby se někteří romové neurazili) děti. A nejen to. Máme zde vysvětlení, proč si vzal Rudu Poláka do rady města. Tady máte zpověď našeho čardášového krále Klepsu:Svůj první čardáš v životě si tu zatančil i jaroměřský starosta Jiří Klepsa (VPM). "Jsem nesmírně rád, že se tu Romfest pořádá. Vyžaduje obrovské organizátorské schopnosti. Obdivuji Rudu Poláka a jeho manželku, jak se jim to podařilo," řekl Právu a dodal, že mu je nejen sympatická romská muzika, ale je rád, že se potvrzuje, že je jedno, jestli je někdo světlejší nebo tmavší pleti.
Kn 23. 8. 2005 22:05:54
Pro Zdeňka: v tom to je - „»pánko, dajte peniazí«, a starosta DÁ”. Kdyby úředníci nepodléhali nátlaku a měřili všem stejně, bylo by prakticky po problému. Ale to není problém cikánů, to je problém těch úředníků...
Čert 23. 8. 2005 17:32:39
Co nějací kluci? Půlka Jaroměře ví, že v černý Hondě se vozej kluci z rodiny Suchých (Sucháči), s bandou jejich malejch kámošů. Dyž Vám ale tyhle smradi vyhrožujou v noci pistolí (a to možná i nenabitou) tak to není příjemný pocit. Dalším adeptem na postih je panáček z rodiny Škodových. Frajer nemá řidičák, ale směle ovládá svou(možná) modrou Škodu 120, bez technické kontroly. Mimo jiné při výjezdu ze svého trvalého bydliště v Lidické 9, nezvládá užívat pravidlo pravé ruky. Takže pozor!!!! Ale jinak to jsou jistě hodní hoši, kteří si jen nemají kde jinde hrát.
Petr 23. 8. 2005 15:08:01
Píšete větší tresty. Po Josefově jezdí 16-ti letí kluci auty bez techničáku. Policajti je někdy i chytí ale nijak dál se to neřeší. Nejsou zákony jak to potrestat. Nejde zabavit auto. Ti kluci se jim smějí do očí. Kdyby alespoń museli nastoupit na nějaké veřejné prace. Nic takového neexistuje.
ET 23. 8. 2005 11:05:35
sorry , ale asi spíš "bílí"
starší >
strana 1 z 3


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL