Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Nově odhalená socha TGM v sadech v Jaroměři.

osobačasvýrok
Josef Holec 13. 11. 2003 12:10:57
Tady ale přece nejde o to kdo VÍC nebo MÍŇ. Tady jde o PRAVDU a NEPRAVDU, která doprovází NEJEN odhalení sochy TGM. Myslím, že by mezi Vámi, kteří toužíte tolik po klidu (chápu- ale už jsem to někde někdy slyšel…) mělo vyvolat spíš pocit neklidu. Nevím co se ještě má v Jaroměři stát (když někteří členové bývalého vedení a jejich příznivci obhajují a rozšiřují PROKAZATELNÉ nepravdy, lži a pochybné smlouvy), aby lidé zpozorněli a zajímali se o podstatu dění ve městě. Jestliže napravuje současné vedení (bez halasu !!), řadu HRUBÝCH chyb, které by mohly ve finále nejen finančně poškodit město, ale nás všechny, nemohu přece mlčet ve věcech, které jsou veřejnosti předkládány jako úplný opak skutečného stavu- bohužel i v souvislosti s odhalením pomníku TGM. Děkuji za pochopení
yorika 13. 11. 2003 09:20:28
muška má pravdu, nehodí se to hádky,zášť a zloba je nejhorší, nechte toho,vždyť jsou mnohem důležitější věci v životě a ten není tolik dlouhý, každý by měl začít u sebe a neházet velkými slovy na kritiku druhým. Ale je to těžké psát nebo radit, byli,jsou a budou Ti, kterým nejde o klid a snad ani nedokážou s láskou žít.
muška 12. 11. 2003 15:48:40
A takhle to dopadne, pokaždé když si lidé nedají pozor. Ve chvíli, kdy opravdu může každého hřát, že patří právě do Jaroměře, začneme řešit kdo víc a kdo míň je lepší (pořípadě horší). Těžko posoudí míru ten, kdo nevidí (nechce vidět) co má býr ostatním očím skryto. Návod jak by to mohlo fungovat byl podrobně popsán už před dvěma tisíci lety. Dodneška si na to ale včas někdo nevzpomene! Ještě, že se shodneme na tom podstatném, že Dílo je opravdu krásné, skutek donátora velmi ušlechtilý a obojí nám zůstane nadčasovou připomínkou na NAŠE dny.
Petr Ježek 12. 11. 2003 08:24:02
Pro mě je zase zajímavé, že všichni mluví o jakémsi členovi pravicové strany, ale nikdy nepadne konkrétní jméno. Nebyla by mnohem větší senzace říci ten a ten? Jistě že byla a ani reportér ČT by si to nenechal pro sebe. Jenže pomocí takovéto formulace je možné házet špínu na kohokoliv, protože když se nakonec ukáže, že to není pravda, tak stačí říct "ale toho já nemyslel". Dělit lidi na komunisty a nekomunisty je podle mě záležitost pro hloupé lidi a pro ty, kteří onu dobu nezažili. Ve straně musel být téměř každý a nemuselo to být z jeho přesvědčení, ale kvůli práci, vzdělání a hlavně třeba kvůli dětem. Kdo děti něměl, tak mohl režimu vzdorovat a riskoval jen svůj postih. Třídění lidí do dvou pytlů na byl a nebyl ve straně, jako synonymum pro špatný a dobrý, mě na současné době rozčiluje nejvíce.
Pam 11. 11. 2003 23:14:15
Myslím si totéž co Petr, nemůže "pravdu" přenést přes srdce ;-)
Josef Holec 11. 11. 2003 22:36:14
Myslím Petře, že si na některé otázky i sám odpovídáte a tak zřejmě netoužíte znát moje odpovědi (zvlášť když by mohly být primitivní:-). S mým svědomím si opravdu nedělejte starosti, stejně tak i s mými voliči… A když už tak analyzujete naši kandidátku, přečtěte si prosím i volební program na druhé straně- nebyl určen jen lidem věřícím, ale všem, kteří ještě jsou realistickými patrioty. Pokud byste sledoval nejen veřejná městská jednání, poznal byste že zatrpklost (narozdíl od některých kolegů) není moje hobby. Není proto důležité jestli se Vám něco ZDÁ nebo NEZDÁ. Hlavní je PROBUDIT SE !! Jinak dobrou noc…:-)))
Petr 11. 11. 2003 21:15:59
Je zajimave jakym zpusobem se zde snazi pan Holec obhajovat svého momentálního souputnika drive komunistu, dnes clena pravicove strany:) Je ovsem zarazejici, jak primitivnim zpusobem to cini. Ona se nejaka spina z minulosti najde na kde koho, opravdu spravedlivých je malo a ti maji dnes zpravidla nejmene zapotrebí kohokoli napadat, nechapu proc to delate Vy. Zajimava je Vase zminka o senzaci, kterou reportaz v CT zpusobila a premyslel jste také nad tim proc zpusobila takovou, jak rikate, senzaci? Asi proto, ze ten dnesni clen pravicove strany se pred volbami o sve politické minulosti nijak nesiril, radsi:), a to kandidoval na PRVNIM miste pravicove strany pane Holec!! Myslite si, ze by byl jeho uspech ve volbach stejne velky, kdyby volici znali jeho minulost? Odpovim za Vas. Nektere by to jiste odradilo. Takze proto senzace. A mimochodem, prekvapuje me Vase zatrpklost a skoro nenavist s jakou mluvite o byvalem vedeni mesta. Nezda se mi, ze jako clovek z kandidatky KDUCSL reprezentujete nazory lidi kteří Vas volili. Byli to především lide verici, takze si poloze otazku, zda se Vase vystupovani slucuje s moralkou a presvedcenim lidi, ktere jste oslovil predevsim.
Josef Holec 4. 11. 2003 09:02:41
Možná že s penězi se Donátor v projevu spletl. Pozemky smluvně daroval 4. března 2002 a peníze dorazily na MÚ 20.3. a 2.4.2002 (odkud ale nevím). Mimo Petra Nováka, který na přání Donátora tvrdě sochal, bylo pro zbytek volebního období asi jedinou aktivitou Exstarostky, že si TGM její strana zařadila do svého volebního programu - spolu s lídrem(!), jehož politická minulost a volební ambice by mohly být (pro našeptávače reportéra Weinera) třeba stejnou nebo i větší senzací, jak ČT 28.10 vysílala. Tolik asi na vysvětlenou k nepříjemným diskusím, které jaroměřští „mravokárci“ vypustili z džínovské lahve, aniž by si nejprve zametli před svým prahem.
Josef Holec 1. 11. 2003 21:07:38
Apropó..pro příznivce Fan Klubu...Dokumentace nese č.j. 952/151/03 (odbor výstavby) a vyhotovena byla studiem Artflora 4.(duben) 2003 (dvatisícetři)
Josef Holec 1. 11. 2003 20:55:52
Nejen dokončit pane Ježku! -) Současné vedení města, reprezentované starostou (ve spolupráci s ak.soch. P. Novákem a projektantem Ing.Arch. Fingrem (kterého jediného nasmlouvala exstarostka = taky zajimavé téma!)) , muselo nejen vybrat a schválit lokalitu, kde bude socha stát, ale zařídit téměř vše od základů (3,5 m hlubokých)... Na Zastupitelstvu města (30.10. 2003) jsme se však dozvěděli od paní exstarostky, že vše bylo zařízeno od ní.... a tak už asi bude pravidlem, že v Jaroměři všechno bílé je černé, a naopak. Možná není od věci návrh, zda nemá v Jaroměři vzniknout RADNICE 2, kde by sídlil Fan klub "Blondýna" a spící Komise snů... Možná to je k smíchu, ale ve skutečnosti je všechno, předcházející odhalení TGM, k pláči (pokud se slabším povahám neudělá nevolno od žaludku).
Petr Ježek 1. 11. 2003 17:51:40
Když už se mluví o těch deseti letech (a i kdyby to bylo jen pět let), tak by mě zajímalo, co s těmi penězmi celou tu dlouhou dobu paní exstarostka Jelínková dělala, když pomník i sochu TGM musel dokončit až pan starosta Čermák. Jinak jsem velice rád, že se to nakonec podařilo. Panu dárci patří i můj dík, socha i okolí jsou velmi pěkné.
Jindra Marvanová 31. 10. 2003 18:25:34
Mě jen na projevu donátora zarazilo to, že "před deseti lety předal první částku na sochu TGM starostce Jelínkové". Počítám-li dobře, před 10ti lety byl starostou pan Pavel Mertlík!
Pavel Mertlík 31. 10. 2003 07:10:22
Zlomyslnost televizního zpravodajství byla sice jen malou skvrnou slavného dne, ale nevznikla sama od sebe, někdo tomu napomohl, a to je daleko horší. Zneužít se dá prostě cokoliv.
muška 30. 10. 2003 10:24:00
Nechci být špatně pochopena, ale myslím si, že ve shromáždění před Masarykem stál ale MLČEL ten, kdo měl právo předat svoje svědectví.To jsme tam také potřebovali slyšet. I on prošel komunictickými koncetráky. Dnes navzdory obdivuhodnému věku, nemoci a prožitému čtyřicetiletému utrpení je především NEZATRPKLÝ! Může šířit to co nám moc chybí - moudrost, velkodušnost, LÁSKU a hlavně odpuštění.
Josef Holec 30. 10. 2003 09:57:30
Je jen asi veliká škoda, že POSTOTALITNÍ reportér V. Weiner nemohl natočit odhalení sochy před rokem, kdy byl místostarostou Ing. Jelínkové komunista (t.č. nezávislý-kandidující m.j. za KSČM do Krajského zastupitelstva). Také strana, která si dala do programu REALIZACI SOCHY TGM (a nepřispěla ani zlámanou grešlí) by se měla držet při zemi, když si pročteme pořadí a jména kandidátů a vzpomeneme na jejich politickou minulost. Kotrmelce a našeptávání některých „posledních spravedlivých" členů bývalého vedení města a reprezentantů našeho regionu v nejvyšší politice, vychází asi z předpokladu, že současné vedení je - eufemisticky řečeno - naivní. Všechno zlé je však k něčemu dobré: a tak i díky „šeptandě" byla účast neobvyklá.Pro budoucí generace zůstane v paměti významný zážitek hodnotného programu. Ten si donátor za všechna ta příkoří a oběť zaslouží. Proto je pro mě nepodstatné a malicherné, co mu kdo těsně před slavnostním aktem „nakukal". Existují totiž věci velké a nadčasové, a ty zneužívají pouze gauneři.
< novější | starší >
strana 2 z 3


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL