Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Co je největší problém Josefova a jak byste jej řešili?

osobačasvýrok
ET 23. 8. 2005 11:04:24
Je to rasismus naruby ! Jak už tady někdo psal . Kromě samotných cikánů jsou v Josefově i tzv . bílý cikáni , který jsou pletí sice bílý , ale díky velký asimilaci s cikánama se chovají a projevují jako oni . Takže podle barvy není možné soudit - větší tresty! striktnější postihy za neplacení nájmu , apod. , krácení dávek !
brekeke 23. 8. 2005 10:48:15
Zdeňku,to stejně nemá význam. Pokud budou zákony takové jaké jsou a pokud se jim bude stále vycházet vstříct,tak jiní nebudou. Moc dobře si jsou vědomi,co si mohou a nemohou dovolit a co od státu žádat.Jinak se ohánějí rasismem.Nic jiného neumí.
Zdeněk 22. 8. 2005 23:14:50
P.S. - Jako malý, jsme si s cikány normálně hrály, třeba na rejďáku v parku fotbal a vycházeli jsem společně docela v klidu. Tehdy ale tady bydlelo o hodně méně rodin a tyto starousedlíci jsou většinou bez problémů. Problém je právě s těmi nově se přistěhovanými, kteří se nedokáži přispůsobit do nových poměrů. Byli zvyklí na kočovný život. Na slovensku žijí za vesnicemi, do vsi nesmí a teď se objeví tady a "panko dajtě peňaži" a starostá dá. Tak proč by se snažili zapojit a začít něco dělat?
Zdeněk 22. 8. 2005 23:02:34
pro Kn: Já nevím jestli přišli cikáni s Římany, ale vím, cikáni byli s koňmi za Úpou na lukách a odtamtud se rozlezlli po městě. - Díky komunistům. Rovněž se píše v knihách, že s husity táhly i CIKÁNI a né romové.
brekeke 22. 8. 2005 19:46:46
pro Kn: a nepraštili vás tehdy do hlavy? Vždyť já neříkám,že všichni jsou stejní!!Neumíte číst???? Ale většina špatných kazí jméno těm slušným a pracovitým cikánům.Pořádně si to přečtěte.
brekeke 22. 8. 2005 19:45:19
pro Kn: a nepraštili vás tehdy do hlavy? Vždyť já neříkám,že všichni jsou stejní!!Neumíte číst???? Ale většina špatných kazí jméno těm slušným a pracovitým cikánům.Pořádně si to přečtěte.
larryonov 21. 8. 2005 10:22:28
kdyz jsem byl malej, tak cikani ztloukli: me, myho brachu, moje kamarady...(ne najednou, ale postupne)
fíhá 21. 8. 2005 10:02:25
pro kn:Tak to si snad děláš srandu,ne???
Kn 20. 8. 2005 23:27:20
Pro vodníka Česílka: Brekeke, mě, když jem byl dítě, ztloukli „bílí” chuiligáni a okradli mě. Znamená to, že všichni bílí jsou násilnící? Podrobněji se o tom zmiňuji v „Soužití” v Názorech. - - - Pro Zdeňka: Pokud já vím, když Cikáni přibyli do Evropy, Evropa byla ovládaná Římem. A oni, národ hrdý, o sobě prohlašovali, že oni, obyvatelé říše Římské (Imperium Romanorum) jsou také Římané, Romové. Odtud prý název Romové.
brekeke 20. 8. 2005 15:30:21
pro Kn: Prosímvás,zase jste tady Vy,co hájíte cikány? Jak se chcete s nimi domluvit? Ukradli Vám někdy něco? Ztloukli někdy Vaše dítě? Vyhrožovali Vám někdy? Asi ne,protože byste mluvilurčitě jinak!!!!!!!
brekeke 20. 8. 2005 15:26:37
správně..odjakživa to byli cikáni a cikány zůstanou,ať si je pojmenujete jak chcete.Pravda ale taky je,že leckterý cikán pracuje lépe nežli čech. Jenže většina jim to asi kazí.Největším problémem Josefova jsou opravdu oni. Zajeďte se podívat večer do Josefova.Ale vezměte si sebou halogenky,protože neuvidíte na cestu jak je tam černo.
Zdeněk 20. 8. 2005 15:06:16
Jenom takový dotaz pro zasvěcené. Kterej chytrák přišel na název Róm? Pokud vím, tak národnost je v každém případě cikánská. Ať je to Petr nebo Pavel. Když moji předkové byli češi, tak nemohu být například tatar. Prostě je to cikán a basta. Je zde potom ale problém, kam zařadit cikány, kteří si v minulosti brali většinou odsunované polky a rusky. Dnes mají národnost českou a zase tedy né róm. Většina, říkejme tomu "cikánů" žije spořádaným životem a jsou zde problémy hlavně s nově přistěhovanými. To jsou ty nefalšovaní cikáni ze slovenska, kde bydleli za vesnicema ve svých getech. Jestli chcete vidět, jak jsou cikáni pracovití, zajděti se podívat například k baráku "Na Matysáku", kde od rána do večera se vyvalují celé rodiny a ty pracovat v životě nebudou. Město je přece uživí. Pak jsou tu jiní, kteří makají, mnohdy více než kdokoliv z nás. Když se podíváte po světě, tak slovo rom tam neznají, ale jen cikán. Gipsy - anglicky Der Ziguener - německy Tzigane - francouzsky Gitano - španělsky Gitano - italsky Cygan - rusky Co k tomu dodat, zatím asi nic. Dokud je stát a města budou podporovat, makat nebudou a budou dělat problémy. Když se řádný občan dostane do problémů, tak jej na úřadě vyhodí, ale když tam přijde černej čech s uřvanou rodinou, hned se mu vyhoví. A vo vo vo tom to je.
mira 19. 8. 2005 14:00:26
problém nejen Josefova jsou : úřady , úřady, úředníci, úřední postupy, ..... Pokud kdokoli chce cokoli udělat (nejen v Josefově), úředníci to vždy otráví a znechutí...
Pavel 19. 8. 2005 09:38:27
To je pravda. V Josefově žijí Romové, kteří pracují a umí si vydělat peníze. Více je tu ale cikánů, kteří nebudou dělat nikdy. Možná je třeba opravdu trochu pomáhat těm, kteří se snaží a to třeba se vzděláním.
Kn 18. 8. 2005 23:28:23
ET, doporučuji Vám rozlišovat mezi slovy Rom a cikán. Cikáni mi v Josefově vadí, Romové nikoli. A pokud vím, tak v radě není žádný cikán. - - - Koncentrace Romů v Josefově je už opravdu značná. Problémy s tím souvisící budou existovat do té doby, dokud bude existovat jakékoli „my” a „oni”. Teď tedy jde o to, aby se z co nejvíce Romů stali Josefováci. Věřím, že Josefováci (bez ohledu na barvu pleti) si se zbylými cikány (bez ohledu na barvu pleti) pak už lehce poradí.
< novější | starší >
strana 2 z 3


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL