Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

Názory a náměty

Šlápnu sem, šlápnu tam, bobek kam se podívám!!

Zamyšlení o vztahu majitelů pejsků k ostatním spoluobčanům a hlavně k dětem.

Vážená redakční rado, obyvatelé města Jaroměře,

chtěla bych vás všechny majitelé psů poprosit za nás matky malých dětí, za ty kterým není jedno jak naše město vypadá, o úklid exkrementů po vašich čtyřnohých miláčcích.Naše město úspěšně zdolalo velikou sněhovou nadílku, která k radosti všech dětí a milovníků zimních sportů napadla. Sníh pomalu odtává a na cestách i trávnících nám zůstávají jen a jen psí výkaly. Pomalu není kam šlápnout, není možné děti vozit na saních, nemyslitelné, abych nechala svoji dvouletou dcerku hrát ve sněhu.

Jen letos jsem už 2x prala komplet všechno oblečení, které měla na sobě, protože jsem netušila, ze psí bobky jsou i důmyslně schované pod čistě vyhlížejícím sněhem. Podcenila jsem situaci a dceru pak vedla za ruku celou cestu domů a trnula hrůzou, abych neušpinila i sebe.Ve výtahu chudinka stála uprostřed a já se krčila v koutku a počítala patra.Ještě na chodbě, jsem z ní doslova servala boty, kalhoty, bundu a rukavice. První pokrok v čistotnosti mé dcery jsem zaznamenala v tom, že tentokrát čepice zůstala bez poskvrnky. Pak jsem tu kupu znečistěného prádla přenesla do koupelny a vše důkladně vyčistila, abych vůbec toto oblečení mohla dát do pračky a vyprat. Potom následovalo pečlivé umytí umyvadla.

Chtěla bych poradit všem ostatním maminkám, aby při svých výpravách do města pro své děti volily oblečení v jednotné barvě, nejlépe khaki, usnadní si tím práci a věci vyperou najednou.

Psí popelnice většina 'páníčků' míjí bez povšimnutí o igelitových rukavicích k nim přiloženým raději ani nepíši. Proto bych chtěla Městský úřad  požádat o igelitové oblečky pro naše děti, popřípadě o velké balení kvalitního pracího prášku. Věřím, že my-matky, bychom takto vynaložené peníze jistě využily lépe než majitelé čtyřnohých miláčků. Kde tyto peníze vzít? Samozřejmě z poplatků vybraných za pejsky.

V Jaroměři máme krásný udržovaný park, nádherné dětské hřiště jenže vše je pokryté výkaly. Až nás první jarní paprsky budou lákat ven obávám se, že dlouho budu sbírat odvahu na to, abych nechala svou dcerku hrát si na tomto hřišti.

Chtěla bych redakci poprosit o zveřejnění tohoto dopisu. Snažím se sice o trochu nadsázky, ale věřte mi, že do smíchu mi není. Jen překonávám vztek z bezmoci nad lhostejností. Doufám, že mne majitelé psů vyslyšíte a zamyslíte se nad svým počínáním. Já vám za to za sebe i ostatní matky děkuji.Protože já chci své děti učit lásce k přírodě, ke zvířátkům tedy i ke psům a k lidem a ne jen bezmocně klít.Dagmar Maksymovová, 19. 2. 2002, Téma: pořádek ve městě


< zpět na seznam textů
Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL