Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

Názory a náměty

Klub přátel Josefova Vás zve na Josefovské slavnosti

Dne 14. července proběhne v josefovském dolíku tradiční Josefovská slavnost, jejíž program je opět velice lákavý.

Pochodem vojenských historických jednotek městem budou v sobotu dne 14.července, ve 13 hodin zahájeny Josefovské slavnosti 2007. V parku pak u pomníku knížete Karla de Ligne vojáci položí věnce a uctí památku tohoto nositele tereziánského a svatojiřského kříže, který byl jedním z prvních stavitelů pevnosti Josefov. V roce 1786 působil v Josefově jako velitel stavebního úřadu. Bitevní ukázka na Třešňovce a okolních pozemcích bude rekonstrukcí posledního boje tohoto velitele, který padl dne 14.9.1792 ve věku 33 let.  Předpokládáme účast asi 150 až 200 vojáků včetně pruských a napoleonských jednotek z Polska a italských lombardských legionářů.

Na odpoledne a večer pro Vás pořadatelé z Klubu přátel Josefova připravili skutečně bohatý a pestrý kulturní program. VOSA JEDE je program pro nejmenší návštěvníky Josefovských slavností. Dětské hry, zábavné soutěže, disko, ukázky tanců, sportovní soutěže a písničky pro Vás připravila umělecká agentura VOSA z Trutnova. Rozdáno bude asi sto cen, které dětem věnuje Klub přátel Josefova.

Broky Františka Kanečka je humorná pop-rocková kapela z Prahy. Hrají české hity 60´,70´a 80´let. Domovská scéna této kapely je v klubu Limonádový Joe, který se nachází v pasáži Kotva a je pravidelně beznadějně vyprodaný.

Ve 20 hodin vystoupí nejlepší český a jeden z nejlepších evropských imitátorů Elvise Presleyho Vláďa Lichnovský se svojí kapelou Elvis Presley Revival Band. Jako jeden z mála se může pochlubit titulem „druhý nejlepší Elvis Evropy 2004“, který získal na největší evropské soutěži v anglickém Blackpoolu.  S Vladimírem jsme se domlouvali na vystoupení již v minulých letech, ale vždycky někde byl, jednou v Rakousku, pak  Německu, USA, Velké Británii, Chorvatsku …, loni byl v den konání Josefovských slavností  na vystoupení v Polsku. Letos to vyšlo a bude to skutečně nádherný zážitek.

TAM TAM BATUCADA je orchestr sestavený pouze z bubeníků, hrající hudbu bicích nástrojů. Je to strhující bubenické show v kostýmech. Hrají  hlavně brazilské samby, ale v repertoáru jsou i rytmy Afriky a Kuby. Používají postupů velkých Batucadových kapel z Rio de Janeira. Kapelník skupiny Miloš Vacík složil speciální bubenickou skladbu na zahájení slavnostního večera u příležitosti otevření Sazka Areny. Pravidelně zahajují Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

BRASIL SHOW je originální spojení toho nejlepšího z latinsko-amerických rytmů a tanců. Taneční skupina pod vedením Sofie da Silva je složena z profesionálních tanečníků, hudebníků a choreografů nejen z České republiky, ale především z Brazílie. Připravili jsme Vám nevšední podívanou plnou energie latinsko-amerických kultur. S jednotlivými tanečními a hudebními představeními se přenesete do různých částí světa, jako například do Brazílie, Argentiny, Spojených států amerických, či na Kubu.

TAM TAM ORCHESTRA tvoří hudebníci z TAM TAM BATUCADA, kteří hrají taneční a  groovovou hudbu vycházející z etnické hudby, world music.. Koncert této skupiny je doslova a do písmene strhující podívanou. Uvidíte a uslyšíte velké množství perkusových a dechových nástrojů z celého světa, které nikoho nenechají v klidu.

SVĚTELNÁ SHOW. Úspěch laserové show z loňských slavností nás inspiroval a proto jsme pro Vás připravili show světelnou. Laser, světlo do nebe, scannery, rotační hlavice a další světelné efekty ozáří Dolík a věříme, že i Vaše duše.

VaŤáK Kabát revival. Jedna z nejlepších revivalových kapel hrající repertoár skupiny KABÁT. Když by se Vám zdálo, že o půlnoci by mohl někdo začít usínat nebo pomýšlet na odchod domů, tak VaŤáK vás rozhodně odejít ani usnout nenechá. Bude to pravý rockový nářez na dobrou noc.

Mezivýstupy zajistí mažoretky Carmen z DDM Klíč Josefov, Alenka Smolíková, mistryně republiky v tanci se psem, seskok parašutistů z aeroklubu Josefov a Sokol Josefov.

Zajištěno bude tradičně dobré a dostatečné občerstvení i atrakce pro děti. Jste srdečně zváni. Podrobnější program s časy začátků si můžete prohlédnou na stránkách Klubu přátel Josefova, www.josefov.cz.Vratislav Čermák, předseda Klubu přátel Josefova, 22. 6. 2007, Téma: Josefovské slavnosti


< zpět na seznam textů
Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL