Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

Názory a náměty

Diskuse s novým vedoucím Městského kulturního střediska (kopie)

Citace: "Tuhle diskusi jsem stihnul stahnout nez ji pan Novak smazal na strankach mesta omlouvam se je to delsi cteni"

Tento článek byl převeden do názorů, z důvodu jeho větší délky, vyjadřuje názor vložený čtenářem s přezdívkou '.', který podle svých slov daný text zkopíroval z městských stránek ještě před tím, než byl cenzurován.

Vykuk napsal(a) 31.07.2007 v 10:48
Dobrý den,
zajímalo by mě, kam se ztratily všechny ty příspěvky, které zde byly ještě před dvěma dny.... Že by někomu povolily nervy? Nebo v Jaroměři vládla CENZURA?

Lukas Zajicek — lukaszajicek@seznam.cz napsal(a) 27.07.2007 v 16:32
Diky za odpoved pane Novaku.Bylo by to super videt zase Jarka s Karlem Plihalem, ktery snad uz zase pristi rok bude koncertovat.Myslim si ze by takovy koncert Jaromeri slusel a budu drzet palce aby se to povedlo.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 15:28
Paní Urová, ano na Jaroforu možná tato Klárka cosi píše a mimojiné jsem také vyznavačem polygamní sekty, která své potomky učí ve víře v ušatou nudli. Tak asi tolik k této zaručené zprávě. Inventura je vnitřní věc MKS a případně dozorujícího orgánu majitele, tedy města. Tomu také bude předložena zpráva o tomtéž. Vy možná víte kde MKS je, avšak mnozí ne. Proto bych chápal, že budete natolik solidární s ostatními spoluobčany a umožníte jim zavést skutečnost, která jim pomůže v tom, aby už dále netápali. Nechápu, proč jste to vzala ihned osobně nebo také hovoříte za vícero lidí? Nebo je pouze náhodným nešvarem několika lidí zde, že mluví o sobě, ale používají plural majestatis?! K Vám jsem se s tímto neobracel. Paní Urová, na dotaz s koncepcí Vás odkáži na přípěvek staršího data. Informaci jistě naleznete. A s tím tvrzením, že jsem něco napsal, četla jste si alespoň ty starší příspěvky?! Stačil by můj příspěvek ze dne 23. 7. 2007 z 10:56 adresovaný přispěvovateli s nickem B.Bogo a můj poslední příspěvek k Vám. Na shledanou a pěkný víkend.

L. Urová napsal(a) 27.07.2007 v 15:15
Pane Nováku, na http://www.jaroforum.cz/det_diskuse.php?id=10&typ= píše nějaká Klárka, že jste prvních 5 dní nenastoupil do práce a to bez omluvy. Tak tady prosím neříkejte, že jste ztratil 14 dní na nepořádcích v inventuře. To chcete říci, že inventury na MKS nesouhlasily a něco scházelo, nebo bylo ukradeno? Jak to máme chápat? Chcete snad říci, že za paní Kašparové tam byl nepořádek? Nemusíte nás učit kde MKS je, chodíme tam řadu let, nejsme hlupáci. Neskrývejte se za radu města, vy jste něco napsal, tak to doložte. Kdy zveřejníte svoji koncepci?

Jiří Klepsa — klepsovi@wo.cz napsal(a) 27.07.2007 v 15:08
Rada města jednala za účasti paní Kašparové o jejím dalším setrvání na místě ředitelky diskutované příspěvkové organizace. Všichni členové rady měli stejný názor. Odvolat paní Kašparovou z místa ředitelky k datu 30. 6. 2007 a vypsat výběrové řízení. Při zmíněném jednání, kromě jiného, paní Kašparová vyslovila požadavek - dodělat podzimní představení. Nikdo ze členů RM nic nenamítal. Vzájemná spolupráce budoucího nového a odvolané ředitelky měla být výhradně věcí dohody těchto dvou osob. Paní Kašparová změnila svůj požadavek. Podala výpověď a navrhla svůj odchod dohodou. Nový ředitel ji nevyháněl, nikdo ze členů RM ji nevyháněl. Chce odejít sama. Je to její právo a naprosto svobodné rozhodnutí. Mou povinností je paní Kašparové poděkovat za vše dobré, co pro blaho nejen zdejších občanů, vykonala.

Byl jsem také členem výběrové komise. Celkem nás bylo 8. P. Polák se jako devátý člen komise z jednání omluvil. Komise určila pořadí a toto doporučila na jednání rady města. RM akceptovala návrh komise a jmenovala k datu 1. 7. 2007 p. Nováka novým ředitelem.
K tvůrcům anonymních příspěvků není co dodávat. Pokud se někdo neumí podepsat, nestojí ani za další řádek psaného textu.
Pana Nováka neznám, viděl jsem jej poprvé na výběrovém řízení. On měl a určitě i nadále má chuť diskutovat o budoucnosti MěKS. Proto navrhl tuto diskusi. Jako nestranný pozorovatel bych ale musel být úplně slepý, abych neviděl, kdo diskutovat chce, kdo nechce a kdo s naprosto nezkrotitelným vztekem plive špínu na druhé.
Jiří Klepsa

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 14:53
Pan Zajíčku, i Vám přeji dobrý den. Vystoupení folkových kapel pro tuto sezónu nasmlouváno nebylo, stejně tak se prozatím neuvažuje o spolupráci s panem Nohavicou. Pokud ano, pak až v roce 2008. Mně osobně by se líbilo propojení jeho koncertu s panem Plíhalem. Prozatím na shledanou.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 14:50
Dobrý den, pane Karle, já nikoho nejmenoval. Tomu jsem se bránil, bráním a také jsem se za případné nedorozumění předem omluvil. To až Vy. Takže nashledanou. Já protekční? Možná ano, ale spíše ne.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 14:47
Pan Pavel a paní Urová. Dobrý den, těžko hodnotit po třech týdnech, zda na to stačím či nikoliv. Přijďte se přesvědčit v nové sezóně. Plivání po druhých? Paní Urová, všechny příspěvky jsou datovány, tak si je přečtěte a potom prosím komentujte. Hodnocení? Pouze jsem napsal, že bych se nepodepsal pod to, že vše bylo v pořádku. A situace při předávací inventuře tomu nasvědčuje. Díky tomu, že v tomto panuje nepořádek, ztratil jsem na této "banalitě" takřka dva týdny práce. Stejně tak i situace, kdy převážná většina obyvatel netuší kde to vlastně MKS sídlí a kdy nás zde najdou. I toto se změní, např. zavedením úředních hodin. Nemožnost domluvit se s vlastním nájemníkem, další věc banálního charakteru, kterou jsem převzal v nepořádku. Nehledě na správcovskou roli MKS ve vztahu k objektům města, kdy jsme například neměli klíče od všech místností v objektech, které spravujeme etc. K programovému schématu jsem se nikde nevyjadřoval. Nicméně jak jsem předznamenal už dříve, podzimní schéma je navržené a nasmlouvané paní Kašparovou, takže proběhne tak, jak jej zařídila ona. Pokud se dotazujete na důvody nespokojenosti s bývalou ředitelkou MKS, pak štěkáte na nepravý strom. Zkuste radu města. V její kompetenci je ředitele této instituce odvolat a jmenovat. Takže doporučuji se s dotazem obrátit tam. Jistě Vám řeknou co se jim na práci pí. Kašparové nelíbilo. A prosím ještě jednou, obtěžujte se ty příspěvky alepoň číst. Děkuji.

Karel M. napsal(a) 27.07.2007 v 14:47
Pane Z.A.Nováku, musím napsat, že hloupost s vámi pěkně cvičí. Pokud je skutečněBogo pan Salač, tak jen hlupák může takového člověka nařknout, že je nomenklaturní dítě. On byl prokazatelně antikomunista a za stíhání v době komunismu byl po revoluci úředně rerhabilitován. Jeho otce si neberte do úst, ten byl v odboji a po roce 1948 prošel Jáchymovem a dalšími lágry, zemřel asi před 30 roky. Tu rodinu znám a Salač pro lidi ve městě hodně udělal, vy jste neudělal zatím nic. Vy jste ten politicky protekční člověk.

L.Urová — urova@seznam.cz napsal(a) 27.07.2007 v 14:27
Pane Zdeňku Adame Nováku, vy se jen vyhýbáte odpovědi proč je ve vašich vyjádřeních špatně hodnocena minulá činnost MKS. Něco jste tady napsal, tak to doležte a neplivejte špínu na druhé. Také napište co tedy bude jinak v další činnosti MKS. Jestli na to nestačíte, tak raději odejděte.

Lukas Zajicek — lukaszajicek@seznam.cz napsal(a) 27.07.2007 v 13:50
Mate pravdu ac nestranim ani Vam, ani nikomu jinemu myslel jsem ze se bude diskutovat o MKS.Zatim je to tu nechutne prepirani minulosti.Tak vecne - Chci se zeptat zdali planujete koncert treba Jarka Nohavici ci jinych folkaru.Napr. Jarek Nohavica rad vzpomina na vystoupeni v Jaromeri jak na svych strankach tak i v rozhovoru s Markem Ebenem na plovarne.Drive byla vystoupeni skupin a interpretu z teto branze vcelku casta.Diky za odpoved.

Pavel napsal(a) 27.07.2007 v 13:38
Ona ta diskuse by nebyla tak vyhrocená, kdybyste se nenechal vyprovokovat a normálně zodpověděl na otazky, na které jste byl tázán - třeba ohledně práce MKS a programu na další období. Jenže vy jste se začal arogantně hádat s panem BBogo a vznikla z toho tato fraška. Od pracovníka ve veřejné správě bych očekával větší nadhled. Takhle mám dojem, že v čele MKS je arogantní člověk, který neumí jednat s lidmi. Můžete si za to sám.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 12:51
Omlouvám se všem, ale tato diskuze bude pozastavena z mého popudu. Čekal jsem konstruktivní příspěvky, ale jediné co přišlo je jakési osobní zpovídání. Byť i z mé strany. Zde na MKS se znovu zamyslíme a striktněji v úvodním příspěvku vymezíme diskuzní téma. Prozatím všem přeji příjemně trávený čas.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 12:47
Pane Petře, proč bude? Už se děje. Chápu, dobrá vůle je považována jedním za slabost a druhým za hloupost...

Petr napsal(a) 27.07.2007 v 12:45
nechci videt co se bude dit na MKS kdyz vidim co se deje tady...
Zdeněk Adam Novák: uz nekolikrat jste rikal ze s B.Bogo komunikovat nebudete a porad se tady hadate jak maly fagani...zrejme mate velke pauzy na obed :))

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 12:29
Dovětek č.3 - úmyslně nejmenuji. Nehodlám vyrábět proskribce apod. Případně se omlouvám těm, kteří si pod mou dedukcí představují sami sebe.

1 — 2 — 3
-------------------------------------------------------

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 12:24
Dovětek č.2 - jen jste mi připomněl, že obdobnou rozpravu jsem vedl naposledy na půdě mé alma mater. VŠ UP neexistuje, to jen tak pro Vás. Možná tak FF UP. Vaší absolutizaci jsem již připomínkoval několikrát a stále si ten nešvar držíte. Asi úzus z dřívějších dob, ale teď už by jste měl hovořit sám za sebe. Zmíněný problém jsem řešil se svým oponentem. Narazil jsem ve své práci, která pojednávala o Krajském akčním výboru Národní fronty v Olomouci v roce 1948, na informace, které stále tížili žijící. A oponent, ač mladší ročník, byl také na rozpacích, protože byl synem nomenklaturního úředníka z kraje. Pane B.Bogo nebo by Vám byl milejší nick z webu o Přátelích pentaxu, vy zřejmě trpíte stejným problémem jako on. Také jste nomenklaturní mazánek. Toť hovoří za vše. Vám se opravdu nehodlám zpovídat dále. Vaši mravní úroveň v tomto popisovat nehodlám, to snad muselo být jasné všem, kteří se s vámi kdy zapletli.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 12:06
Dovětek č.1 - nejde o to, že nevím, jde o to, že s Vámi komunikovat nechci a nebudu. Toto je můj poslední příspěvek pro Vás. Diskuzi zanechám, v ní je evidentní, že termín konstruktivní je ve Vašem podání spíše osobní. Také se ke mně dostaly informace o tom, že jste se v minulosti chlubil skutky, které Vám nepřísluší. Není nic snadnějšího si zjistit, zda to tak je, ale to mně až příliš připomíná kádrovací politiku dob minulých a stbácké praktiky. Ale o nich toho asi více víte vy než já, že?! Drahý pane, zanecháváte o sobě příliš informací na internetu, i přes Vaši opatrnost. Odkaz na Jaroforum jsem nepřipojil jenom proto, aby si případný návštěvník a chtivý detektiv mohl dát jedna a jedna dohromady, avšak shoda nicků, případně emailových adres je tak evidentní. Nicméně, jak jsem řekl, ze zásady neanticipuji a ač je evidentní kdo jste, stále k Vám zachovávám elementární slušnost. Jistě jste si všiml, že? S přáním pěkného dne a sbohem.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 27.07.2007 v 11:54
Pane, BBogo@seznam.cz je identický. Je to Váš odkaz na email zde, stejně tak i na inkriminovaných stránkách, takže tak úplně vedle nejsem. Provider Vám nedovolí si nechat udělat shodnou adresu s někým, kdo ji již má. B.Bogo je pouze Vás nick zde. Takže vedle jste Vy. Vaši IP adresu není v mých silách zjistit a ani to nehodlám dělat. Nehledě na to, že i mé příspěvky se zde zjevují pod jinou IP a příspěvky z mého vlastního PC jsou samozřejmě také pod jinou IP. V podstatě to značí, že zřejmě užíváte dva počítače. A kdo říká, že ročník 1957 jste Vy? Mně je také fuk Vaše textilácká fakulta a rodinná tragédie v osobě otce. Možná proto ten dovětek o jablku, které nepadá daleko od stromu. Pane, nudíte mě. Hlupáka se zde daří ze sebe dělat pouze Vám. Já s Vámi dále komunikovat nehodlám.

B.Bogo — BBogo@seznam.cz napsal(a) 27.07.2007 v 11:16
Pane Zdeňku Adame Nováku, koukám, že jste úplně vedle, podle datumu 3.12.1957 bych musel být nejspíše stoletý, při Vaši inteligenci se ovšem nedivím, že tohle nechápete a neumíte počítat. To bych Vás těžko mohl znát. Tak pátrejte dál. Jedna věc je Bogo, druhá je B.Bogo s odlišnou IP adresou. Zkuste si na seznamu zaregistrovat adresu Bogo a uvidíte, že je obsazená někým jiným než zcela jiná adresa BBogo. To je asi jako Novák a Novák, takže pro rozlišení používáte druhé křestní Adam. Ale něco jiného, v roce kdy jste přerušil studium na gymnáziu byl u Vás nějaký problém, popište nám ho! Také neúkrývejte se za kreditní systém studia na VŠ, převážná část studentstva díky tomuto systému ukončuje studium v řádném termínu (na VŠ UP 5 let), jen ti kteří jsou nastudijním pobytu v zahraničí, na mateřské, nebo nemocní a nebo ti kteří nezvládají studium jej protahují. Rohodující pro ukončení studia je obhajoba diplomové práce a složení zkoušek, to jste dělal až v lednu 2007, tak nemlžte rokem 2006! V cizině jste nebyl, nemocný také asi ne, tak jak to bylo? Suma sumárum je evidentní, že odborné znalosti z oblasti kultury asi těžko máte, praxi v problematice také ne, takže z mého pohledu jste to asi získal nějak jinak, že? STÁLE JSTE NEODPOVĚDĚL CO DLE VÁS BYLO V MINULOSTI ŠPATNÉ NA PRÁCI MKS A CO VYTVOŘÍTE SÁM NOVÉHO V PODZIMNÍ SEZONĚ 2007/8 PRO OBČANY. Když neodpovídáte, asi nevíte.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 26.07.2007 v 23:31
Pane Nepodepsaný, Vás si dovolím rovněž odkázat na dané internetové odkazy, které jsem ke svým komentářům přiložil. Pročtěte si je a uvidíte sám. Vy jste zřejmě nečetl mé příspěvky, koncepci přiložím ,ale stránky máme ve výstavbě. To by mohlo být již příští týden. Takže zbytečný argument. Na totáče jsem uvedl zajímavý odkaz na stránky MV ČR. Je to v jistém kontextu, který je rovněž vysvětlen v příspěvku s odkazem. Opět zbytečný argument. Pouze žádám elementární slušnost.
S paní Kašparovou je to jinak, odešla sama, na vlastní žádost. Nevím co jste slyšel, ale od mě měla nabídnutou spolupráci, což potvrdí jistě ona sama, stejně tak i pracovnice MKS, které tomu byly přítomné. Takže vyhozena nebyla, odešla z vlastního popudu. Já nikoho nevyhazoval.
Prosím Vás, personální čistky?! Proti tomu bych se rád ohradil. Nenechte se vysmát. K paní Nováčkové se nebudu vyjadřovat. Již jsem toto zdůvodnil a proto Vás poprosím, aby jste se namáhali alespoň mé pořádně číst.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 26.07.2007 v 23:13
Takže, pane B.Bogo, sebekontrolu neztrácím, to v žádném případě. Jenom mě diskuze s Vámi nebaví a v podstatě Vám odpovídám z alibistických důvodů. Možná Vás potěší, že jsem si o Vás také něco zjistil. Pro ty, které to tedy zajímá, pouze konkrétní situace, pokud možno bez jakékoliv anticipace. Předem jenom tak na okraj. Narazil jsem na Váš odkaz na jednom webu a možná mám pro vás odpověď. Odkaz na - www.detektorweb.cz - pane B.Bogo, jde o odznak ukrajinských nacionalistů ze západní Haliče, kteří byli v Josefově internováni v letech 1919-1926. Psal jsem o tom jednu ze svých ročníkových prací. Ale Vám ji určitě nepůjčím, stejně by jste ji zřejmě ani nechtěl.
Potom by mne zajímalo, zda je náhodné spojení mezi odkazy - http://forum.foto-sam.cz/viewtopic.php?p=702&sid=bdad823ae23dc2f3d59c8c0f12fb9ea0#702 a odkazem na stránkách ministerstva vnitra ČR. A dále bych už tuto diskuzi nepředjímal více. Anebo, že by jablko nepadalo daleko od stromu?!
Pane B.Bogo, chápu Vaše obavy, ale věřte mi, že vaše "významná" funkce ředitele MKS Jaroměř je spíše nafouklou bublinou. MKS pracuje na principu týmové spolupráce. Výměna proběhla pouze na jednom postu.
Váš zájem o mé studium je zarážející. Sice bych nemusel, ale upřesním Vám i toto. Gymnázium jsem studoval v letech 1994-1996 a 1997-1999. Školní rok 1996-1997 jsem z osobních důvodů přerušil. Takže to už jsou čtyři roky čtyřletého studia. Stačí?!
V roce 2007 jsem složil SZZk a to 8. ledna a 12. února jsem promoval. Školní povinnosti jsem však měl uzavřeny k 30. srpnu 2006. Sice bych Vám nemusel odpovídat, protože evidentně nechápete kreditní systém studia na VŠ, který již dominuje charakteru našeho VŠ studia, ale přesto Vám nějak odpovím. Jeden rok jsem v místě svého studia úmyslně spomalil a rozložil si studium do vícero semestrů. Výhoda kreditního systému, že?! A víte co jsem dělal? Živil se prací, pane BBogo. Finanční problémy při studiu.
Takže drahý pane, já s Vámi končím, tahle diskuze pro mě ztrácí smysl.

B.Bogo — BBogo@seznam.cz napsal(a) 24.07.2007 v 19:25
Pane Zdeňku Adame Nováku, zřejmě ztrácíte sebekontrolu, tak soudím z Vaší odpovědi. Stále se vyhýbáte konkrétní odpovědi proč špatně hodnotíte minulou činnost MěKS - viz Vaše vyjádření z 23. 7. v 10:56 hodin. Tak již konkrétně veřejně odpovězte, občany to zajímá. Je zřejmé, že jste se v minulosti pravidelně (třeba jako abonent) neúčastnil kultury zajišťované MěKS a tudíž ji z osobní zkušenosti asi neznáte. Z Vašeho předchozího vyjádření je evidentní, že Gymnázium v Jaroměři jste studoval 5 let a to jste mohl mít dost času na kulturu, že? Při té příležitosti prosím objasněte, jak jste studoval 5 let, takový studijní program gymnázium nemá. Gymnaziální studium je buď 4, nebo 6, nebo 8 leté. Zveřejněte sám jak to bylo s tím studiem. Vysokou školu jste studoval 7 let, i když Váš obor na VŠ UP je na 5 let. To bylo pro mimořádné studijní úspěchy, nebo jste pobýval v cizině? To nejsou žádné osobní útoky, nebo šťourání za účelem diskreditace, ale veřejnost by měla znát u veřejné osoby, která půl roku po ukončení studia usedne do významného křesla ředitele MěKS v Jaroměři, jaké k tomu má odborné, ale hlavně praktické mimořádné předpoklady. Stát se ředitelem takové instituce, jako je MěKS, vyžaduje mimořádné znalosti, zkušenosti a praxi, jinak to je jako poslat děti se sirkami hrát si do stohu. Nebo myslíte, že ani ne půlroční praxe praktikanta na pomocných archeologických vykopávkových pracech je dostatečnou kvalifikační praxí? MěKS je organizace s letitou kvalitní prací ke spokojenosti občanů a to se musí umět. I když to vím, proto jsem se ptal, kdo je autorem programu jaroměřské podzimní kulturní sezony. Přiznal jste, že Vy ne, tedy minimálně půl roku se tedy jen povezete, nebo připravíte sám také něco pro občany města. Nebude to třeba filmový klub v Miličově domě? P.S.: Pan Polák je členem rady města, která rozhodovala na základě doporučení výběrové komise o tom, kdo bude ředitelem MěKS, takže jeho hlas měl vliv na Vaše zvolení.

Nepodepsaný napsal(a) 24.07.2007 v 16:34
Na dotaz B.Bogo týkající se Vašeho členství v ČSSD jste dne 23.07.2007 v
10:56 napsal "Je pravda, že mé politické smýšlení koreluje s principy
ČSSD, ano mé srdce bije na levé straně, avšak de iure členem ČSSD
nejsem, takže netuším odkud jste tuto informaci vzal/a."
A dne 24.07.2007 v 11:23 jste napsal zase toto "Do této strany jsem se
hlásil již loni a to ještě jako student VŠ. Podruhé jsem urgoval svou
touhu tento rok a až teprve poté mi bylo vyhověno".
Co je tedy pravda? Když Vám bylo vyhověno ve Vaší touze stát se členem
ČSSD, protože Vaše srdce bije na levé straně, tak jste snad jejím
členem, tak se za to nestyďte. Když Vás B.Bogo vyzývá abyste zveřejnil
Vaši koncepci, tak proč ji nezveřejníte např. na stránkách Městského
kulturního střediska, když jak sám říkáte jste ji musel jako přílohu
předat k výběrovému řízení a zde můžete dát jenom odkaz. Motáte se sám
ve svých odpovědích, několikrát vyhrožujete, že příspěvky, které nebudou
podle Vašich představ smažete a stále se domáháte identity
diskutujících. Takhle to bylo za totáče. Vůbec se nedivím diskutujícím,
že nechtějí diskutovat pod svým pravým jménem, nebo že vůbec s Vámi
nediskutují, když vidí jak jste na MěKS začal - vyrazil jste paní
Kašparovou a paní Nováčkovou. Nebo to napíšeme Vašimi slovy ze dne
24.07.2007 v 11:23 hod této diskuse a to, že se smlouva o
zprostředkování prodeje vstupenek programů MěKS s paní Nováčkovou
neshodovala s Vaší koncepcí této služby. Myslím si ale, že personální
čistky, kterými jste začal, nebyly z Vaší hlavy. Vy jste zřejmě jen bez
rozumu plnil přání naší socialisticko-komunistické radnice.
Proto se nedivte, že i můj příspěvek jsem raději vložil jako
„nepodepsaný“. Nedivte se ani tomu, že dále v této diskusi s Vámi pane
Adame Zdeňku, pardon promiňte pane Zdeňku Adame Nováku, nebudu pokračovat.

Žaneta Csaszárová napsal(a) 24.07.2007 v 14:37
Vážený pane "Bogo", z Vašich příspěvků usuzuji, že jste na dostatečné intelektové úrovni, abyste dokázal správně vyplnit formlulář pro zadávání diskusních příspěvků, zejména kolonku jméno a příjmení. Z celé této diskuse mám navíc jako nestranný čtenář pocit, že máte potřebu do pana Nováka rýt, ale nejste ochoten přistoupit na základní principy slušného jednání a představit se.

Pane Pavle, nemáte snad pocit, že zde kladené dotazy byly zodpovězeny? Já jsem se zde všechno podstatné dozvěděla.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 24.07.2007 v 12:25
Pane Pavle, děkuji, že jste se připojil. Já panu B.Bogovi odpovídám na jeho dotaz, nebo máte snad pocit, že jsem tak neučinil? Jeho identita mě zajímá z prostého důvodu. Tvrdí, že mě zná, naznačuje a dokonce prokazuje, že má informace, ke kterým veřejnost přístup nemá a co více naznačuje, že má o mě i informace osobní. A drahý pane Pavle, ze zásady neanticipuji, proto mi to prosím nepodsouvejte. Takže klidně jste se optat mohl. Jednat s lidmi umím, s anonymy už moc ne. V úvodním příspěvku jsem předeslal, že uvítám konkrétní a věcnou diskuzi. Prozatím jsem neustále panem B.Bogem upozorňován na to, že on mě zná a má o mě informace. Dobrá tedy, pak pokud chceme dále pokračovat, já bych rád také seznal svého oponenta. Vždyť jako občan se jistě nemá proč se obávat zveřejnění svého jména. Já se za to své plně postavím i jako soukromá osoba.Takže asi tolik k tomuto.

Pavel napsal(a) 24.07.2007 v 11:53
pane Zdenku Adame Nováku nevím proč Vás neustále zajíma identita pana B.Bogo. Ctěl jste diskutovat, vypsalo se kvůli vám téma Městské kulturní středisko, tak odpovídejte na normálně kladené otázky. Jste zaměstnanec městského úřadu a měl byste umět jednat s lidma, zvláště když chcete vykonávat toto zaměstnání. Já se Vás radši na nic ptát nebudu, protože celá naše diskuse by byla o tom, že byste ze mě tahal moje jméno, tedy skoro stejná jako s panem B.Bogem.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 24.07.2007 v 11:23
Pane B.Bogo. Dokud se mi nepředstavíte, odmítám s Vámi dále komunikovat. Na Vaše otázky ještě odpovím, ale omezím se pouze na ta konstatování, která jste si přes svou vědoucnost špatně vyložil. K podzimní sezóně se nemusím vyjadřovat, pokud jste s věcmi obeznámen, pak víte, že tato sezóna byla nasmlouvána paní Kašparovou. Bylo by ideální, aby zde setrvala alespoň po dobu jejího běhu, když je pod ní podepsaná. Avšak toto sama odmítla a podala výpověď dohodou, v čemž jsem ji vyhověl. Čili ji nikdo nevyháněl, pouze byla odvolána z postu ředitelky MKS. Z mé strany jí spolupráce byla nabízena. Odmítla.
K předprodeji vstupenek. Nevím jak mě mohla paní Nováčková kritizovat a za co? Poznal jsem ji před třemi týdny a viděli jsme se všeho všudy třikrát. Nic proti ní nemám a tato paní je mi jako soukromá osoba opravdu jedno. Přivítám jí jako diváka s otevřenou náručí, ale jinak je mi opravdu jedno co paní Nováčková dělá, říká apod. Je to její věc. Smlouva o zprostředkování o prodeji vstupenek programů MKS s ní byla zrušena, protože se neshodovala s koncepcí této služby. To Vám ale nemusím říkat, protože mou koncepci jste četl a v ní to uvádím. Pro upřesnění, jde o to ujednotit prezentaci programů MKS a předprodej vstupenek na ně pod jednou střechu. Prozatím tato věc v rámci samotné prezentace byla řešena duplicitně. U paní Nováčkové a v informačním centru města Jaroměře. MKS je městská organizace a měla by pro tuto činnost využívat služeb povolaných institucí. A tou si myslím je spíše IC města Jaroměře než Darkon v kopečku na náměstí. Myslím si, že ta cesta bude jednodušší pro všechny, kteří do teď bloudili, stejně tak pro ty, kteří do Jaroměře přijedou z venku a mají zažito, že tyto služby dostanou v místním IC. A věřím, že IC Jaroměř je schopno dodržet stejné služby jako pí. Nováčková.
K osobám, které tady jmenujete. Hovořím úplnou pravdu. K průběhu řízení mohu říct, že pan Polák nebyl členem výběrové komise, pan Pálka ano. Pana Poláka znám skrze jeho o.p.s. Soužití, kdy jsem se ho jako soukromá osoba dotazoval na činnost této společnosti. Teprve potom jsem se dozvěděl, že je zastupujícím předsedou MO ČSSD v Jaroměři. Do této strany jsem se hlásil již loni a to ještě jako student VŠ. Podruhé jsem urgoval svou touhu tento rok a až teprve poté mi bylo vyhověno. Nicméně k samotnému členství Vás odkazuji na svůj dovětek č.1. Tak nebuďte líný a přečtěte si ho a přestaňte fabulovat a vypouštět zkreslené informace. Pana Pálku jsem osobně poznal až na výběrovém řízení. Do té doby jsem ho znal jako vrátného z Karsitu a jako oddávajícího z MÚ, jelikož přivedl do svazku manželského dva mé známé.
A teď naposledy pro Vás, pane B. Bogo. Vy nejste jaroměřská veřejnost, jste pouze jednou buňkou z její celistvosti. Přestaňte se jí už zaštiťovat. Pokud chcete vést konkrétní diskuzi, nejsem proti, ale chci vědět s kým mám tu čest. Chtít můžete mnohé, ale dokud nedodržíte elementární slušnost a nezveřejníte svou identitu, pak s Vámi jako s anonymem dále komunikovat nebudu. Myslím si, že jsem Vás k tomu vyzval několikrát a odpověděl Vám vstřícně.

B.Bogo — BBogo@seznam.cz napsal(a) 24.07.2007 v 09:21
Vážený pane Zdeňku Adame Nováku, prosím odpovězte tady jaroměřské veřejnosti na dvě následující konkrétní otázky dotýkající se podzimní sezony MěKS. První otázka je, kdo připravil a nasmlouval program podzimní sezony 2007/8 MěKS, byl jste to Vy, nebo ještě paní Kašparová a její tým?? Případně jaké konkrétní změny ve struktuře a ve vlastním programu podzimní sezony MěKS připraveném předchozím vedením MěKS jste provedl Vy? Druhý dotaz zní, proč měníte místo předprodeje vstupenek MěKS? Není to z důvodu, že Vás paní Nováčková kritizovala?
P.S. Neodpověděl jste mi na otázku z minulého mého příspěvku "co bylo dle Vás špatné v minulosti na činnosti MěKS"? Kritizoval jste, tak buďte konkrétní i pro veřejnost. Nemusíte věci zamlouvat a psát vatu ohledně průběhu výběrového řízení, to všichni známe i to co neznáty Vy z jeho průběhu. Máte pravdu, jsem velmi podrobně a detailně seznámen s celou problematikou MěKS i s Vaší osobou, ale prosím nepodezírejte ze spolupráce se mnou pracovnice MěKS současné, i bývalé, nebo jiné zaměstnance divadla a kulturních zařízení. To říkám proto, že v diskuzi budu velmi konkrétní a přesný a budu chtít na Vás veřejné a srozumitelné odpovědi. K tomu navazuje i moje konstatování, že nehovoříte úplnou pravdu, když říkáte že z výběrové komise jste nikoho neznal. Znal jste z ČSSD pana Pálku a pana Poláka. Samozřejmě znám i Vaši koncepci, kterou jste předložil, proto si myslím, a také chci, aby jste ji v nezměněné podobě zveřejnil v Infoservisu č. 8, ať se s ní seznámí i veřejnost. Jistě Vám ji velmi rádi otisknou.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 24.07.2007 v 07:51
Dovětek č.2 - Pane B. Bogo, pokud nemáte námitek k činnosti MKS a jste s ní osobně spokojen, protože na tomto fóru můžete mluvit pouze jako jedinec, pak Vám samozřejmě všichni pracovníci MKS v Jaroměři děkují za slova uznání a doufají, že budete i nadále spokojen s jejich činností. Věří, že se jim pro Vás podaří dodržet nastolený standard. A děkují za Vaši stávající podporu i do budoucna.

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 24.07.2007 v 07:45
Dovětek č.1 - K mému politickému členství prozatím odkazuji na stanovy ČSSD - http://cssd.cz/o-nas/Stanovy-CSSD - . Vás bude zřejmě tak nutkavě zajímat článek 4. odstavec 6. Osobně bych dokázal napadnout i odstavec 5.
A pokud se věci změní, budu samozřejmě inforomovat veřejnost. Nicméně Vám opět připomínám, že politikaření je na tomto poli na škodu věci. Samozřejmě nejsem slepý a všímám si věcí okolo sebe a znám atmosféru politické servility na všech úrovních státní správy apod. Mě osobně se to však netýká. A dokonce se mě ani nedotýkají věci v Jaroměři deset let plynulé. Nejsem tady s nikým svázán, nikomu nic nedlužím a za nic nevděčím. A pokud Vy mě znáte a jste velmi dobře informován, zanechte prosím toho zbytečného patosu, odhalte svou identitu a pojďte komunikovat rozumným způsobem.

1 — 2 — 3
--------------------------------------------------------

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 23.07.2007 v 23:04
Zkusíme to tedy věcně.
Bylo vypsáno výběrové řízení, jehož jsem se zúčastnil a vyhrál. Přihlášky musely být odevzdány do 20. června 2007 na podatelně Městského úřadu. Výběrové řízení se konalo 27. června 2007. Výběrová komise měla 8 členů. Z nich jsem osobně neznal nikoho. Zveřejnění konceptu kulturního dění v Jaroměři, který jsme všichni účastníci výběrového řízení museli doložit k přihláškám je samozřejmě dobrý nápad a určitě jej zrealizuji, ale spíše jej pověsím na naše stránky. Ne do této diskuze. Ostatně, máme novou adresu. Její znění je - www.jaromer-josefov.cz/mks -. Omluvte však její nedostatečný obsah, ještě jsme je zcela nedokončili.
Ředitele MKS jmenuje rada města. U mě se tak stalo k 1.7.2007.
Jsem ročník 1980. Vystudoval jsem v letech 1994-1999 jaroměřské gymnázium a v letech 2000-2007 katedru historie na filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
K výběrovému řízení jsem se hlásil ze zaměstnání. Pracoval jsem jako historik v Archeologické službě, spol. s.r.o.
S kým mám tu čest?

B.Bogo — BBogo@seznam.cz napsal(a) 23.07.2007 v 17:30
Vážený pane Zdeňku Adame Nováku, nedoslechl jsem se v minulosti o nějaké veřejně proklamované, diskutované, nebo publikované nespokojenosti s prací MěKS. Naopak vždy byla slyšet jen chvála kulturního života v našem městě. A to i od celostátně renomovaných osobností kultury (herců, hudebníků, spisovatelů, malířů i profesorů VŠ). Ano, jistě z Vašeho vyjádření vyplývá, že Vy jste nebyl spokojen a možná několik Vašich známých. Takové hlasy nebyly nikde zveřejněny, jistě jste mohl Vy, nebo jiný svoji nespokojenost publikovat ve Zpravodaji, nebo v jiné tiskovině. Takže asi ojedinělé hlasy nespokojenosti bych považoval jen za vyjímku, která potvrzovala pravidlo všeobecné spokojenosti. Napište tedy tady a teď co bylo špatné na minulé práci MěKS!! Občané si to jistě rádi přečtou, Vaši koncepci si chci přečíst nejen já, ale i široká veřejnost, proto ji zveřejněte. Jste ve veřejné funkci a máte sloužit občanům města, tak si snad nemyslíte, že veřejnost bude běhat za Vámi, aby obdržela od Vás nějakou kopii. Pokud ji nechcete dát na internet, potom VAŠI KONCEPCI MěKS ZVEŘEJNĚTE V INFOSERVISU Č. 8! Všichni občané si ji rádi přečtou. Občané mají právo znát nejen Vaše záměry s další činností a směřováním MěKS, ale i Vaši dosavadní praxi v této oblasti. Neviděl jsem Vás pravidelně navštěvovat v miulých 10 letech abonentní kulturní pořady MěKS, nepotkal jsem Vás na výstavách, atd. Asi se mýlím, ale podle Vašeho vyjádření ve Vašich 27, nebo 28 letech, krátce po skončení studií na VŠ jste asi podobnou instituci, jako je MěKS neřídil, že? A také k Vašemu vyjádření chci podotknout, že co je de iure, nebo není se rozhoduje podle vyplněné a podepsané členské přihlášky, že? POKUD TUHLE DISKUZI SMAŽETE, POTOM JEN POTVRDÍTE, ŽE VÁM NEJDE O VÝMĚNU NÁZORŮ K PROSPĚCHU MěKS, ALE JEN O VÁŠ MONOLOG. Potom lze pokračovat ve veřejné diskuzi třeba na Jaroforu, když to nepůjde zde. P.S.: Pane Zdeňku Adame Nováku, Vy jste studoval na jaroměřském gymnáziu????

Zdeněk Adam Novák napsal(a) 23.07.2007 v 10:56
Vážený pane či paní B. Bogo. Skrývání za virtuální entitou je zcela jistě Vaše právo, nicméně bylo by přímé, kdyby jste se pod ní neskrýval/a, už jenom proto, že se jistě nemáte proč stydět za své jméno a za věci, které prezentujete. Evidentně Vy mě znáte, já Vás ne. Předem Vám děkují pracovníci MKS Jaroměř za slova chvály jimiž nešetříte, nicméně pod přezdívkou B. Bogo se skrývá celé jaroměřské občanstvo?! Opravdu mluvíte jménem třinácti tisíc lidí? Nevěřím v tak silný mandát, už jenom proto, že sám spadám pod jaroměřské občanstvo a pod tohle bych se nepodepsal. A pokud bych s tímto konvenoval, tak bych se jistě nebál uvést své občanské jméno, občane. Dále Vám děkuji za nápovědu co s vítěznou koncepcí, určitě Vás potěší, že se záležitosti daly do pohybu a svou koncepci již realizuji. Jistě není tajná, pokud se u mě zastavíte, zcela rád Vám ji přetlumočím, případně oxeroxuji. Na další odpovídám již nad rámec tématu této diskuze a pouze ze své dobré vůle, protože tyto informace považuji za osobní. Je pravda, že mé politické smýšlení koreluje s principy ČSSD, ano mé srdce bije na levé straně, avšak de iure členem ČSSD nejsem, takže netuším odkud jste tuto informaci vzal/a. Neplatím žádné členské příspěvky. Nicméně bych k tomuto rád předestřel, že jako občan mám ústavou zaručené právo účastnit se aktivně a přímo politického a společenského dění v naší společnosti, avšak také zastávám názor, že politikaření na malém městě je na škodu možnému kompromisu a že kulturní středisko by mělo sloužit všem občanům bez ohledu na jejich politické vyznání. Nebo bych měl podle Vás kontorlovat stranické legitimace?! Vámi užitý termín soukmenovec je pro mě společensky nepřijatelný, jelikož evokuje terminologii hitlerovské třetí říše. Osobně mám raději termín spolustraník, kolega apod. Námi učiněný dotaz na občana byl učiněn kvůli tomu, že MKS Jaroměř by se mělo pokusit oslovit všech třináct tisíc obyvatel tohoto města. Na otázku spokojenosti s prací této instituce od jaroměřských občanů slýchávám já osobně zcela jiná stanoviska, než jaká předkládáte Vy. V případě, že nejsou spokojeni, otázka reflexe je důležitá a na koho se máme tedy obrátit než na ty pro něž tady MKS opravdu je, tedy na celistvé občanstvo, jímž se Vy sprostě zaštiťujete. A ještě jeden dodatek k tomuito. Nemáte pravdu, dlouhodobá a všeobecná (kým jste, že takto neváhate absolutizovat své vlastní stanovisko?!) spokojenost s prací MKS zde nevládla, jinak by zřejmě nedošlo k tomu, že povolaní se rozhodli učinit změnu! Otázka jak jsem studoval je opravdu osobní, nezlobte se, ale není mou povinností Vám na ni odpovídat, ale možná si uděláte obrázek tím, že před jménem mám přiznané právo užívat akademický titul magistr, což znamená, že jsem řádně odpromoval a studium na VŠ ukončil. Celý Váš příspěvek v sobě skrývá pachuť osobních invektiv a jak jsem předznamenal ve svém úvodním příspěvku, stojím o věcnou diskuzi a všechny příspěvky mimo budou smazány, takže i Váš. Odpověď zde nechám po určitou dobu, aby jste si ji mohl/a přečist. S přáním pěkného dne a do příště i více nadhledu. Mgr. Zdeněk Adam Novák

B.Bogo — BBogo@seznam.cz napsal(a) 22.07.2007 v 13:20
Nevím o čem diskutovat, doposud byla dlouhodobá všeobecná spokojenost jaroměřského občanstva s minulou prací MěKS! Pokud udržíte doposud vysoko nasazenou úroveň, tak není co řešit. Předpokládám, že do funkce ředitele jste se prosadil svojí vítěznou koncepcí další práce MěKS (její předložení bylo podmínkou účasti ve výběrovém řízení), tak ji realizujte a v plném znění ji zveřejněte tady a teď. Nebo je tajná? Pokud chcete poradit, jistě Vám kvalitně a odborně poradí Vaši straničtí soukmenovci z ČSSD, kteří mají s kulturou ve městě velké zkušenosti. Nebo snad se mýlím a nepodal jste si přihlášku do ČSSD? Pokud chcete něco občanům napsat, tak nám napište, jak jste třeba studoval na gymnáziu, nebo VŠ, jakou máte praxi v managerských funkcích a jaké kulturní instituce jste již řídil. Nezlobte se, ale nic o Vás nevíme. Pokud tento příspěvek smažete, tak to bude také o něčem svědčit.

Zdeněk Adam Novák — mks.jaromer@seznam.cz napsal(a) 20.07.2007 v 14:53
Vážení spoluobčané. Tímto bych Vás rád vybídl k věcné diskusi ohledně MKS v Jaroměři. Přivítám Vaše příspěvky a dotazy k programovému schématu a fungování této instituce jako takové. Stejně vřele přivítám i věcnou kritiku. Pro upozornění pouze dodávám, že tato diskuse není fórum o personální změně na vedoucí pozici této instituce. Jakékoliv příspěvky týkající se této problematiky budou smazány. Děkuji a těším se na napsanou.

1 — 2 — 3Neznámý ("."), 1. 8. 2007, Téma: Nový vedoucí Městkého kulturního střediska


< zpět na seznam textů
Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL