Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

Názory a náměty

XX. ples Klubu přátel Josefova bude vskutku reprezentační

Pozvánka na nadcházející Josefovský ples.

Kapela XX. Josefovský ples V sobotu 30. ledna 2010 se uskuteční v prostorách Důstojnické Besedy v Josefově jubilejní, dvacátý ples Klubu přátel Josefova, který bude mít právem podtitul reprezentační. Pořadatelé na něj totiž pozvali prvotřídní umělce, kteří jsou ve svém oboru skutečnou extra třídou.

O zahájení plesu a taneční ukázky v průběhu plesu, se postará brněnská revuální taneční skupina Bohemia dance company, pod vedením Hany Bušinové. Choreografie tanečních vystoupení jsou dílem předních choreografů z Berlína (Friedrichstadpalastu), bývalé tanečnice z Las Vegas paní Cindy Gassers a z českých choreografů můžeme jmenovat např. Quašu – známou hlavně z vystoupení v TV Nova jako vedoucí skupin If. Všechny tanečnice jsou absolventky brněnské konzervatoře a profesi tanečnice vykonávají jako své hlavní povolání. Zkušenosti s výběrem repertoáru a  prezentaci získávaly v tvrdé konkurenci na prestižních zahraničních pódiích a u renomovaných baletních skupin (Balet Československé televize, Balet Friedrichstadtpalastu, Schlüssel Ballett, berlínské balety Diamod dancers, Energy dancers, nebo maďarský balet z Maxim varieté). Tanečnice z Bohemia dance company vystupují také v pořadu „Magic X-trem“ nejlepšího českého a předního světového kouzelníka Karla Busche. Jedná se o jednu z mála profesionálních skupin v ČR, která se zabývá show tancem z profese. Za zmínku zcela jistě stojí nádherné kostýmy, které jsou dílem předních světových návrhářů. Takové mohou vídat návštěvníci tanečních scén např. v Las Vegas nebo Moulin Rouge. Skupina je orientována především na zahraniční scény. O to více nás může těšit, že Josefov bude jedním z mála českých měst kde budeme moci zhlédnout jejich galavystoupení.

K tanci a poslechu bude na tomto reprezentačním plese hrát taneční orchestr Gambit z Prahy. Také muzikanti tohoto orchestru mají bohaté zkušenosti s vystupováním na svých zahraničních angažmá. Jeho členové dodnes hostují v orchestrech Karla Vlacha, Václava Hybše, Československé televize, Hudebního divadla Karlín nebo v muzikálech Jesus, Dracula, Krysař atp. Všichni členové orchestru Gambit jsou profesionálové, všichni mají vystudovanou konzervatoř. Hráli na prestižních plesech České spořitelny, ČSOB, Raiffeisen banky, ČEZu, ale i na akcích známých firem jako je např. Ferrari, Braun, Skanska, České radiokomunikace nebo Philips. Mohli jsme je vidět v Praze na Žofíně, v Lucerně, Hiltonu, Ambassadoru, Paláci kultury, či vinohradském KD. Podle kapelníka Petra Jägera hrál orchestr Gambit na všech renomovaných pódiích v celé republice. Ale není tomu tak, až po plese Klubu přátel Josefova v Důstojnické Besedě budou mít svůj výčet kompletní. Taneční orchestr Gambit je devítičlenný. Málokdy můžeme na plese vidět tak velké a kvalitní hudební těleso. Pamětníci jistě vzpomenou jak zde hrál také devítičlenný místní orchestr Nonet. To už je ale přes 41 let, protože jejich poslední vystoupení v Josefovské Besedě bylo na podzim 1968. Přijďte si třeba zavzpomínat jaké to tenkrát bylo, nebo se jen dobře pobavit. Jste srdečně zváni.

Na plese Klubu přátel Josefova je tradičně bohatá tombola. Hlavní cenou na tomto plese je pětidenní zájezd do Paříže a na zámek ve Versailles pro dvě osoby. Z dalších cen bych uvedl víkendový wellness pobyt pro dvě osoby v Piešťanech, zájezd za krásami solné komory u nejkrásnějších rakouských jezer Wolfgangsee, luxusní francouzskou kosmetiku, nebo samochodnou sekačku na trávu Torro. Vstupenky na tento ples jsou v předprodeji od 4.1.2010 v prodejně Auto Krásný na náměstí TGM v Josefově a v prodejně květin a dárkových předmětů u paní Nováčkové na náměstí ČSA v Jaroměři.

Ing. Vratislav Čermák
předseda Klubu přátel JosefovaIng. Vratislav Čermák, 10. 1. 2010, Téma: Josefovský ples


< zpět na seznam textů
Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL