Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

Názory a náměty

Klub přátel Josefova Vás zve na Josefovskou slavnost 2010

Klub přátel Josefova zve všechny příznivce dobré zábavy na Josefovskou slavnost 2010, která se uskuteční v sobotu dne 17. 7. 2010 v josefovském Dolíku.

Josefovskou slavnost zahájí ve 13 hodin na náměstí TGM Klub vojenské historie Josefov a divadelní soubor Vrchlický scénkou „Pokládání základního kamene“, kde se můžete těšit i na příjezd císaře Josefa II. Potom jednotky klubů vojenské historie za zvuku bubnů projdou historickou částí pevnosti Josefov, aby ve 14 hodin předvedly na Třešňovce a přilehlých pozemcích  bitevní ukázku dobývání pevnosti.

Na odpoledne a večer pro Vás pořadatelé z Klubu přátel Josefova připravili skutečně bohatý a pestrý kulturní program. Nejmenší účastníci Josefovské slavnosti se mohou těšit na pořad Hurá přijel Bonifác, který je plný her, soutěží, zábavy, tanců a legrace. Skupina Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší za tento program získala ocenění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za práci s dětmi a mládeží. A aby si to děti dosytosti užily, pozvali jsme komedianty na „vysoké úrovni“ - skupinu Chůdadlo s originálním představením na chůdách.

Příjemným zpestřením programu bude jistě vystoupení kolínské skupiny Flying Boys. Tato skupina gymnastických nadšenců se rozhodla zpestřit a prodloužit si gymnastickou kariéru vystoupením na švédské bedně a malé trampolínce formou grotesky.
Příkladem jim byla známá skupina Revmatici s vystoupením na bradlech. Diváci uvidí nejen pěkné gymnastické výkony, ale zároveň se při jejich vystoupení netradičně pobaví.

Asi v 17.30 se můžeme těšit na vystoupení jaroměřské country bluegrassové kapely Úlet. Skupina složená ze zkušených hudebníků zaujme nejen instrumentálním projevem, ale zejména perfektním vokálním výkonem.

Zahraničním hostem slavností je taneční skupina Aloha Banana z Polynésie. Jejich taneční show vás přenese do jižního Pacifiku. Zní to lákavě, vždyť ladné tance a vlnící se boky Polynésanek jsou velmi proslulé. V Evropě na ně narazíme velmi ojediněle. Jižní moře jsou častým předmětem našich tužeb, snů o bezstarostném životě na bílých plážích, čisté vodě a atraktivních, přátelských obyvatelích. Polynéská taneční show zahrnuje tance z oblasti Havajských ostrovů a  ostrovů Samoa a Tahiti. Nenechte si ujít tuto jedinečnou podívanou.

Energická a retro-dynamická. Tak právě taková je kapela High Fever. Kdo ji uvidí, určitě z ní nespustí oči a jejich vystoupení si vychutná až do konce. Hudebně kostýmová show  skupiny High Fever začne v 19.50 hodin. Skupina hraje největší hity 70. a 80. let (ABBA, Bee Gees, Boney M, Suzi Q, Baccara, Eruption, Blondie, Kool & The Gang, AC DC ….).  Když jsme se zeptali frontmena kapely Ládi Paulů, jak si vybírají písničky odpověděl :“ Musí to být big bít, hrajeme songy, které mají drajv a šťávu“. Za zmínku stojí mimořádný a  profesionální výkon zpěvaček Zuzy Nové a Michaely Pobudové. Na televizních obrazovkách se kapela objevila v pořadech ČT, TV Nova, Prima, Markíza, TV Óčko.

Vzpomínkou na krále popu, Michaela Jacksona, který nás opustil v červnu 2009, bude vystoupení jeho dvojníka Petra Macouna. Uslyšíte celosvětově známé hity nejslavnějšího a také nejextravagantnějšího umělce naší doby v podání pohybově velmi nadaného imitátora. Uchvátila Vás  měsíční chůze pozpátku, Michaelův Moonwalk a jeho jiné taneční kreace? Tak přijďte společně s námi zavzpomínat do josefovského Dolíku. Začátek vystoupení je plánován na 21.30 hod.

Koncert skupiny Sto zvířat, která letos na podzim oslaví své 20. narozeniny, jistě potěší mladež a milovníky dobré hudby. Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb a  DVD „Jste normální?“.  Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a jako jedna z našich nemnoha kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů (Rock for People, Trutnov Open Air, Sázava Fest, Mighty Sounds, Votvírák a další). V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala cenu Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae.

Josefovská slavnost bude zakončena ohňovou show. Profesionální fire show skupina Infinitos z Prahy působící po celé České republice se stále častěji prosazuje i v zahraničí. Jejich cílem není pouhé podmanění diváka, ale i neustálé sebezdokonalování s maximálním uměleckým účinkem. Jejich 'poznávacím znamením' jsou unikátní synchronní a choreografické sestavy, které neustále inovují. Záměrem je harmonická souhra lidí a ohně při zachování maximální bezpečnosti diváků. Skupina se neustále snaží do svého vystoupení přidávat nové prvky, a proto v rámci jejich fire show můžete vidět též pyrotechnické efekty a jedinečné vystoupení s obří kovovou krychlí.

Pořadatelé z Klubu přátel Josefova se i letos snažili přivést do našeho města špičkové umělce,  které není možné běžně vídat a kteří patří ve své kategorii ke skutečné extratřídě. Zda se nám to povedlo - posuďte sami. Jste srdečně zváni. Zajištěno bude tradičně dobré a dostatečné občerstvení. Podrobnější program s časy začátků a fotografiemi účinkujících si můžete prohlédnou na stránkách Klubu přátel Josefova, www.josefov.cz.

Vstupné 100,-Kč. Děti do 7 let v doprovodu rodičů a držitelé ZTPP zdarma, děti 7 až 14 let mají vstupné poloviční.

 Vratislav Čermák, předseda Klubu přátel Josefova, 15. 6. 2010, Téma: Josefovské slavnosti


< zpět na seznam textů
Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL