Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Kruhový objezd Na Špici.

osobačasvýrok
slavekm 27. 5. 2002 08:30:34
Mozna by to chtelo vetsi prumer kruhu. Ted se nekteri neobtezuji ani blikat, ze vyjizdeji z kruhu ven atd
Kamil Moller 18. 5. 2002 07:45:00
Objezd dobrej,!!!Jenom zrušte přechod od Penny K Josefovu doprava se nej meně o 30% urychlí !!!Odpadnou fronnty od Náchoda!!!
Josef Holec 3. 5. 2002 09:57:22
A ještě jedno dnešní vyzvednutí p. Hustáka: Můžeme si teď na jeho letecké fotografii (v JJ zpravodaji) lehce představit, jak bude situace vypadat při husté kamionové dopravě (a třeba v zimě) na E67, když si teta vzpomene jít rychle pro levné rohlíky a vybere si (třeba) přechod od náměstí...jinak to snad opravdu nemá chybu
Robert Havrda 1. 5. 2002 21:57:04
Ačkoliv to má svoje mouchy(přechody),je to rozhodně lepší než stará křižovatka.Už není nemožné odpoledne odbočit od Josefova na Hradec.
Vratislav Čermák 30. 4. 2002 15:26:12
Podle mě je to rozhodně pro bezpečnost lepší. Protože je to v současné době provizorní řešení nejsou k plné spokojenosti dořešeny přechody pro chodce. To se však upraví při definitivním řešení. Přimlouval bych se za odzkoušení tohoto řešení v zimním období, protože provoz světelné křižovatky se zrušil právě proto, že problém nastal až v zimě.
Michal Friml 30. 4. 2002 13:44:31
Já si mylsím, že v rámci možností je to dobrý.
Radek Pokorný 28. 4. 2002 11:37:22
Vše podstatné tu již bylo řečeno /označení přejezdu, přechody/.V každém případě přínos pro bezpečnost provozu a menší komplikace pro chodce.Co je potřebné dořešit je odlehčovací pruh na Josefov, ale to lze řešit vykoupením pozemku k Mountfieldu. Největší prověrkou bude prázdninová zátěž a následné podzimní a zimní měsíce kdy se zjistí zda údržba vozovky zabezpečí hladký průjezd od Náchoda.
ikaros25 25. 4. 2002 10:46:45
pokračování, omlouvám se ale na odskok na nový řádek to hned odešle do fora; ještě k přechodům pro chodce proč na těch ostrůvcích zůstaly vysoké obrubníky jak mají přes to přejíždět kočárky nebo kola ?
ikaros25 25. 4. 2002 10:42:05
zatím dobrý,ranní přejezd z Cihelen na JOsefov vždy hladký žádný velké čekání,
Mr.X 24. 4. 2002 13:04:08
Myslí si, že křižovatka je takto lepe resena, ale mohl byt ten kruhak malinko vetsi smerem Expanzi a k Mountfieldu. Přechody jsou také dosti nepřehledné a nebezpečné. Co takhle jeden podchod???
Josef Holec 23. 4. 2002 23:43:46
Světla v žádném případě pane Zdeňku! Jen přechody vytáhnout ven z křižovatky a ty na straně k městu asi zrušit. Ale to jen znovu tlumočím přání jiných zde. Dával jsem jen otázku a příklad, že pokud jsou přechody v křižovatce, mají obvykle světla (aby nebyly blbý). Že se někdy kruhák nepovede pro pochopení VŠEM řidičům, a není všelékem, svědčí KO v HK - Moravské př. I po 30 letech provozu tam denně vidíte nějakého "strýčka" v protisměru...a právě pro takové tam musí být v činnosti semafory. PS: Děkuji pani Iloně za podporu, je to pro mě na JF milé překvapení!!
Zdeněk Friml 23. 4. 2002 22:00:47
Světla na této křižovatce již byla a před 25 lety za daleko menšího provozu znamenala dopravní kolaps - fronty až k Černým. Myslím, že jiný způsob řešení přechodů není možný. Proto je křižovatka zatím jen provizorní, zkušenost ukáže. Jinak souhlůasím s Ilonou. Z problémů jízdy do kopce mám ale též obavy. Zatí, pokud vím nebyla na okruhu žádá kolize - při původním stavu tam bylo něco téměř denně.
Ilona 23. 4. 2002 09:45:14
Kruhový objezd i v tomto prozatímním stavu je v každém případě lepší než stav křižovatky předtím. Soustava přechodů je nešťastně řešena a skutečně ukáže čas, jak říká pan Holec "až si místní zvyknou", tak z toho mám taky obavy. Jinak označení samotného objezdu je nebezpečně blízko samotného objezdu, mělo by upozorňovat řidiče dřív a jeden poznatek z dnešního rána, velice málo řidičů ví, jak se na takovém objezdu chovat, především zapomínají naznačit výjezd z kruh. objezdu blinkrem svého auta. To taky působí potom zbytečné zmatky a nejistotu ostatních řidičů, protože očekávají napjatě, kam ten řidič vlastně pojede.
Josef Holec 22. 4. 2002 23:34:59
Bohužel pane Zdeňku jsem zatím nenašel na tomto chatu moc možností něco chválit, i když by se dalo... Podstatou problému křižovatky vidím v tom, že největší frekvence chodců leží diagonálou. Bezpečnost a plynulost provozu prověří čas a námraza s jízdou do kopce, v koloně a v zatáčce (pokud ji nezatarasí zřícenina "Grandu") . Jinak kruhový objezd vítám (tedy i chválím jistý pokrok) avšak prosím o příklad dalšího podobného kruhového objezdu bez světel s tolika (blbými !!!) přechody uvnitř. Nechci zakřiknout, ale docela mám strach právě z toho, až si místní zvyknou...
Zdeněk Friml 22. 4. 2002 21:39:35
Chodím i jezdím několikrát denně přes kruhový objezd. Na rozdíl od mnoha názorů ostatních, zde uvedených, jsem s řešením spokojen, přecházení je podstatně jednodušší a bezpečnější, průjezd od Josefova i nemocnice podstatbě rychlejší, jen na hlavním tahu je to pomalejší, ale zato je přecházení bezpečnější. Myslím že připomínky mají hlavně ti, kterým se nelíbí nic. Nějaké potíže jsou, ale spíše tím, že hlavně místní si ještě na kruhový objezd nezvykli. Je to den ze dne lepší a plynulejší. V každém případě je to pokrok.
starší >
strana 1 z 2


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL