Diskuse
  Vaše názory
  Ankety
  Pravidla fóra
  Odkazy

RSS FeedDiskuse

Co nemáte rádi, co vás dokáže tzv. vytočit?

osobačasvýrok
Roman Bauer 28. 12. 2003 08:49:45
Přeci ještě něco: Teď, před příchodem nového roku mi to vlastně udělalo radost. Každý z nás bilancuje a hodnotí. No - a mě udělalo radost, že ještě žiju, že je o mne zájem. Protože - když tě lidé pomlouvají, tak je zajímáš. Takže - do toho nového roku chci popřát všem návštěvníkům tohoto chatu vše nej. nej. nej. A rodiče s dětmi chci pozvat ještě na 31. 12. 2003 do našeho Boučkova loutkového divadélka na pohádku Krakonošova nadílka. Hrajeme ve 13.30 a v 15.hodin. Tak ať je ten nový rok šťastný a veselý.
Roman Bauer 28. 12. 2003 08:42:35
jen letmo: Díky Kn, jacobe díky za pozvání, špagety miluju. A ještě k příspěvku xx z 8.12. Na chatech, které navštěvuji, si tykáme. Tak tykám i tady. A tobě, ty ubohoučký hovádko boží, snad ani tykat nebudu, protože s lidmi, kteří trousí pomluvy a nejsou schopni se k tomu postavit čelem, skrývají se za anonymní xx, s takovými lidmi neztrácím čas. Jen tak mimochodem - co jsi dokázal ty?
Kn 17. 12. 2003 20:03:22
Vážení, omlouvám se, ale nemohu si pomoct: - - - Že jsou lavičky ničeny, je skutečnost, se kterou se město (zejména Josefov) potýká už půl století. Tomu se zdá se nedá zcela zabránit (jak z diskuse vyplývá, opatření, o nichž se tu mluví, jsou buď nerealizovatelná nebo z různých důvodů nepřijatelná). Jenže například v Praze také pomalu noc co noc padne skleněná výplň některého přístřešku u autobusové zastávky - ale den nato je vše v pořádku. - - - Takže problém # 1 je lavičky opravovat a obnovovat a problém „až” # 2 je přemýšlet, o prevenci, aby to nestálo tolik peněz, ze kterých by město mohlo mít lepší užitek jinde.
H.B. 17. 12. 2003 15:49:22
Jedinou šanci jak zachovat lavičky,které odolají tlakům některých spoluobčanů jsou lavičky svařené z několika jeklů a se základy min. 1,5m v zemi.Nejen že tyto lavičky budou maximálně pohodlné:-)), ale zároveň budou působit jako umělecká díla.A to až do té doby, kdy bude železo ve sběrných surovinách ne zrovna v kurzu.Avšak až by výkupní cena železa vzrostla , bylo v parku jistě k vidění několik nadšenců, kteří naše superodolné lavičky rozebírají pomocí rozbrusek či acetylénových souprav a kousek po kousku odvážejí do sběrných surovin.Z toho mi plyne, že lavička může být sebelepší,sebepevnější, ale to nezabraní někomu, kdo si vzal do hlavy její destrukci v počínání.
Paolo 17. 12. 2003 13:16:40
to H.B.: No, co se dá dělat... načapals mě:-( V posledním čtvrtroce jsem opravdu v parku nebyl. Znepříjemňovače sedu jsem neviděl a, stydím se, nevěděl jsem o nich. Ovšem když tedy nefunguje ani tato metoda, nevím nevím jestli zbývá ještě něco jiného než ty kyblíčky... Zajímalo by mě, jaké "myšlenkové" pochody dohánějí příslušné osobnosti k tomu, že jdou a zlikvidujou lavičku. Tohle tak zjistit, hned by se s tím dalo něco dělat. H.B., nevíš to náhodou? Já ne:-/
jacob 16. 12. 2003 15:41:53
Já myslím, že co se oprav našich nově upravených laviček,necháme na institucích, které k tomuto účelu provozuje naše pěkné město,mimo jiné z našich daní a ze státních dotací.Ale musím uznat, že vidět u každé lavičky pózovat policajta, tak bych se asi zděsil co se jim stalo:-))) Myslím, že by to byl pěkný pohled:-))) No a kamery......??? Treba na náměstí o nich téměř nikdo neví, tak je ani neničí. No z5 k tématu...co třeba si nosit kyblíček s vodou a vždy před usednutím a vždy po vstanutí si lavičku hezky omýt:-)))) Všichni budou spokojeni.Důchodci si budou moci sedat,tak jak se jim to zlíbí a "mlaďáci" taky.Heslo do nového roku: vzhůru do parku a každý se svým kyblíčkem:-))
H.B. 11. 12. 2003 20:32:16
Paolo, žiješ v Jaroměři? Byls někdy v poslednim čtvrt roce v parku?Asi ne viď?Protože kdybys tam byl, tak zjistíš, že lavičky v jaroměřským parku maj tyhle "znepříjemňovače sedu " všechny lavičky a věřím, že se to osvědčilo.Protože jen málokomu dělá potěšení, mít v zadku ježka.
Paolo 11. 12. 2003 19:21:10
Neodolám a taky se vyjádřím. Ideální by bylo lavičky odstranit. To by pak mlaďáci (i všichni ostatní) neměli co ničit a hotovo. Našli by si lepší zábavu. Jenže to samozřejmě nejde. V parku lavičky být musejí. No jo, jenže co s tim? Když je tam dáme, moc dlouho nevydrží. Naprosto souhlasím s tím, že by u každé lavičky měl stát jeden policajt a kasírovat. Ale ani to není možné. Dokonce ani nějaké kamery či co by nepomohly (nešlo by identifikovat - už vůbec né v noci:-) a nejspíš by brzy zmizely i ty kamery). Ovšem neustálý boj s větrnými mlýny je také k ničemu. Zajímavé by bylo třeba nainstalování hřebíků nahoru na opěrátko:-) Ale to by zas nebylo moc bezpečné (opírající se lidi, děti v parku, "nesprávní" sedící, kteří by o tom ještě nevěděli... checht). Ale co třeba vymyslet horní část opěrátek nějak tak, aby sezení na nich jednoduše nebylo pohodlné?? To by se přece nějak dalo né?
Kn 10. 12. 2003 20:36:21
Kauza „lavičky” nevznikla kvůli špíně na sedátku. Lavičky jsou poškozovány a NEJSOU OPRAVOVÁNY. O tom, kdo je ničí, se tu vedou diskuse. Jde však o to, zda a kdo a jak rychle (a z jakých prostředků) by je měl dávat do pořádku.
Gedzitka 10. 12. 2003 16:08:23
Pro Jacoba: Ahojky, já s Tebou souhlasím, také si občas sednu na lavičku nesprávným způsobem, ale to jen z toho důvodu, že lavičky jsou tak zašpiněné, že si na ně jinak sednout nedá. Kdyby byly čisté, tak bych seděla normálně, jak se sluší. Ale jelikož si tak sedají všichni, nemáme šanci sednout si správně.
jacob 10. 12. 2003 11:23:51
jak je vidět,tak lavičky jsou stále aktuální téma:-))) Možná jsem prase tím že si někdy sednu na lavičku"špatným" způsobem,ale upřímně....kdo z nás si někdy na tu lavičku nesednul "nepředepsaným" způsobem.Nechť stopy mých bot vedou ku pomoci policie k mé identifikaci.Teda pokud se to stihne do doby než mé stopy smyje déšť. Schválně kdo bude rychlejší. No a pro lidi typu x a ostatních "poklony" jako že jsem blbec na entou mě skutečně nerozhodí.Pana Bauera rád pozvu na oběd,aby se mohl sám přesvědčit jak obědvám.Má adresa Náměstí ČSA 38, třetí zvonek od spodu.email: werewolf@seznam.cz P.S. co máte rád? Navrhoval bych špagety, Mám recept na výbornou přílohu ke špagetám:-))))
Kn 8. 12. 2003 20:32:10
Pan Bauer, pokud jsem dobře informován, podnikal (podniká??) v oboru prodeje drobného zboží a v oboru místní publicistiky. Jestli tím někomu ubližoval, nevím; řekl bych, že z obou těchto aktivit měli víc prospěchu ostatní (v prvním případě zákazníci, ve druhém čtenáři). Vždy však pod svými aktivitami byl podepsán. Prezentuje-li na diskusi své názory, nedělá nic jiného než to, k čemu je diskuse určena. Dokáže-li vás, vážený xx, tohle vytočit, pak diskutujete na správném místě. Mě zas dokáže vytočit, když někdo věcnou výměnu argumentů zvrací (od slová zvrátit, nikoli zvracet) do roviny osobních útoků. Nebo snad myslíte, že lavičky a podnikatelské aktivity pana Bauera spolu věcně souvisí?
Aha 8. 12. 2003 18:32:59
Je zajímavé jak každý hanobí sezení na lavičkách. Srší spravedlivým hněvem. A přitom každý z nás se alespoň jednou za čas dopouští přestupku, včetně mě. :-( Pejsci, vajgly, parkování, stavební povolení, rychlost, prodej cigaret a alkoholu mladistvým) Pche, po prvním dešti je lavička v parku opět k použití, pokud na ni ovšem nenasral pes. :-)
xx 8. 12. 2003 16:51:16
Pan Bauer je člověk, kterého je vždycky všude vidět, a který rád moralizuje. Ale přitom se svých podnikatelských aktivitách choval tak otřesným způsobem, že škoda mluvit ...... a to,že tady tyká někomu, kdo mu k tomu ani nedal souhlas, je toho jenom důkazem.
Kn 6. 12. 2003 10:58:53
Děkuji, pane Bauere.
starší >
strana 1 z 3


Tyto stránky navrhla a vyrobila firma Direct webstudio
OL